Як доглядати еустому? Поради з теплиці

Ноябрь 15 21:08 2016

Догляд та вирощування еустоми — справа досить копітка. Як правильно виростити еустому (лізантус) з насіння було розказано в «Еустома — посадка і вирощування еустоми з насіння».

А тепер продовжимо розповідь і дізнаємося, який догляд вимагає еустома.

Виростити еустому для садівників-любителів — це як взяти приз, за який довелося довго і наполегливо боротися. Але ці чарівні чудові квіти, які є не в кожному саду, того варті!

Еустома дуже зручно вирощувати для окремих контейнерів, кашпо, вазонів. Як кімнатна квітка, вона прикрасить ваше підвіконня, балкон, лоджію. Для саду купити еустому краще як кущики, що можуть стати оригінальним акцентом в квітнику. Еустома дуже привабливо виглядає на клумбах або в зрізку в букеті в оточенні гипсофилла. Тільки подивіться, наскільки вони казково чудові!

Ці десять порад допоможуть у вирощуванні і догляді за еустоми.

Купуйте насіння еустоми (лізантуса) з відміткою F1 — це гібриди, які зможуть при пророщування і зростання виносити температури t = 15-18 ° С, а так само вимагають менше освітленості і швидше зацвітають.

Еустома, через тривале нарощування кореневої системи, рекомендують висаджувати в лютому, а то і раніше з обов’язковим підсвічуванням. Але слід пам’ятати, що квітка дуже чутливий до світла, тому насіння, посаджені в кінці березня можуть з легкістю наздогнати ті, що були висаджені в лютому: так реагує еустома на збільшення світлового дня.

Якщо створюється враження, що розсада, ніби завмерла і не рухається в зростання, підгодуйте її, обприскати розчином НВ-101 або Цирконій — ці препарати допомагають квітам і в нарощуванні коренів, і в зростанні, зміцнюючи їх імунітет. Можна чергувати препарати НВ-101 і Циркон з підгодівлею добривом «Кеміра-люкс».

Поки еустома маленька, її можна поливати зі шприца або піпетки за такою схемою:

Заповніть водою кімнатної температури шприц ємністю 10 мл, вилийте його приблизно на 2 торф’яні таблетки. Не можна, щоб таблетки плавали у воді або пересихали. Після того як сім’ядольні листочки лізантуса розправляться, можна додавати в воду препарат НВ-101 або Циркон (1-2 краплі на 1 літр води).

Для вирощування та посадки еустоми в сад вибирайте східну сторону вікна або саду. Якщо при зростанні розсади температура повітря буде перевищувати + 25 ° С, то лізантус може тільки нарощувати розетки (як, наприклад, капуста) і не давати головного квіткового стебла; в цьому випадку його цвітіння буде набагато пізніше або не бути зовсім.

Еустома настільки витончене і ніжне рослина, що може страждати від дощу і втрачати свою декоративність, тому досвідчені квітникарі рекомендують вирощувати Еуст під навісом — в альтанках і зонах відпочинку — або в теплицях, оранжереях; в контейнерах, вазонах, які можна переносити від негоди під укриття.

Зрізати лізаніус для букета краще над другою парою листів (від землі); квіти повинні бути відкриті на 1 ½ — 2 ½. Високорослі кущі лізантуса краще підв’язувати до опор або вирощувати в кустодержателе.

Якщо еустома зацвіла на початку літа (це буває при ранній зимової посадці), то після закінчення цвітіння обріжте стебла з зів’ялими бутонами, не чіпаючи розетки листя. В цьому випадку еустома зацвіте через півтора-два місяці повторно.

У деяких садах при сприятливих умовах, еустома може вести себе, як Дворічна. Тобто, посадивши її насінням навесні, влітку можна спостерігати тільки зростання розетки листя, а цвітіння буває в наступному сезоні з початку літа.

При всіх складнощах в вирощуванні еустоми, ця квітка дуже сильний і практично не піддається захворювань і шкідників. Листочки еустоми гіркі на смак, тому їх не люблять гусениці і жучки. Якщо лізаетус зійшов, то він обов’язково виживе при дотриманні трьох основних умов: підгодівля 1 раз в 10 днів, світло і тепло для коренів — горщик повинен стояти на теплому підвіконні або в піддоні з пінопласту.

Примітка.

При дуже ранній посадці — грудень, січень — лізантус може зацвісти у вас вдома на підвіконні. Якщо це сталося, то бутони краще видалити, прищипнуть; треба, щоб квітка наростив, як можна більше коренів і зеленої маси, тільки тоді його цвітіння в саду буде тривалим і пишним.

  Categories: