Курс гривні — прогноз на листопад 2016 року

Октябрь 24 21:12 2016

Курс гривні під загрозою. Обсяг міжбанку на цьому тижні скоротиться. Вільної гривні у банків достатньо. Гарний час для спекулянтів.

На перший погляд, результати минулого тижня обнадіюють. П’ятничні торги закрилися на рівні 25,635 / 25,67. НБУ провів два аукціони і викупив $ 95,7 млн. Долар подешевшав на міжбанку майже на 15 копійок в покупці і на 14 — в продажу. Є кілька «але». Публікуємо курс гривні прогноз на листопад 2016 року. 

НБУ зміг викупити великі обсяги валюти не стільки через її притоки, скільки через коротку попереднього тижня. Більшу частину доларів — $ 65,7 млн — НБУ купив у вівторок. Незважаючи на бюджетні дні в середу і четвер надлишку валюти на ринку не було. І НБУ зміг викупити ще $ 30 млн тільки в п’ятницю. На цьому тижні «зайвої» валюті взятися нізвідки. І ринок чекає відносна рівновага попиту і пропозиції. А то і зростання попиту на валюту.

Нафта дорожчає. Це — хороша погана новина для України. Котирування нафти — щось на зразок зведеного індикатора цін на сировину. Разом з нафтою дорожчають метал і сільгосппродукція. Зростає курс гривні. Погана частина новини — зима близько. Імпортерам енергоносіїв потрібна валюта. І чим дорожче нафта, тим більше валюти потрібно.

У банків багато гривні. Залишки на коррахунках в 42-46 млрд гривень з лишком перекривають нормативи НБУ щодо резервування. Надлишок — по системі мінімум 2-4 млрд гривень. І це — загроза курсу. Через скорочення пропозиції валюти ринок звузиться до $ 350-420 млн в день, викуповувати Нацбанку буде особливо нічого, тому ймовірність проведення аукціонів по скупці валюти мала. Але і продавати валюту регулятор буде тільки в крайньому випадку. Найімовірніше, регулятор просто дасть ринку повну свободу дій для пошуку рівноважного курсу. Найімовірніший коридор — 25,70-25,85.

Готівковий курс буде залежати від міжбанку. У громадян вільних гривень небагато. Великих виплат від Фонду гарантування зараз немає. Нові платіжки за комуналку з’являться зовсім скоро. Заробляти обмінки будуть за рахунок обороту, звужуючи спред між купівлею і продажем. Приймати долар будуть по 25,80-26,00, продавати — по 25,90-26,15.

  Categories: