Видобуток вапна негашеного та його транспортування

Октябрь 07 21:58 2016

Процес видобутку вапна — технологічно складна процедура, що вимагає професійного підходу, спеціалізованих пристроїв і навичок. Відбувається в кілька етапів, серед яких виділяють видобуток, підготовку і випал. Але не менш важливою частиною, впливає на якість сировини, є зберігання в суворо визначених умовах. З огляду на специфіку вапно негашене, його властивості, подальше застосування і мета видобутку — зберігання різниться і включає в себе безліч факторів. Таких, як вологість, пилоутворення і температура. Остання визначає також безпеку і відсутність загоряння.

Видобуток і транспортування

Вапно негашене

Вапно негашене

Якщо видобуток відбувається відкритим кар’єрним способом, іноді з використанням вибухотехніки (тут враховується щільність залягання і міцність порід). Однак найбільш цінується так звана вибіркова видобуток, при якій сировина не піддається руйнувань і зберігає цілісність. Добутий матеріал транспортують на склад, укладка вапняку відбувається таким чином, щоб оберігати його масссу. Використовуються для цього екскаватори, а відстань між місцем видобутку і складом визначає спосіб доставки: чи буде це самоскид, конвеєр або водна транспортування. Вапно перевозять з виробництва на склад, де відбувається його укладка та фасування у мішки. Після чого вапно має лежати на повітрі та зберігатись ц спеціальних контейнерах.

Зберігання вапна негашеного

Зберігання здійснюється в механізованих бункерах, тільки там існує можливість забезпечення необхідного рівня вологи і тиску, запобігаючи забруднення повітря пилом і створюючи можливість його очищення. Зволоження негативно впливає на сировину, знижуючи його вартість і споживчі якості, а недотримання умов безпеки загрожує пожежею. Параметри зберігання визначають подальшу долю вапна, її підсумкову вартість і сферу застосування.

Вапняні печі

Областей застосування вапняних порід дуже багато, однак у кожної свої особливості. Найбільш тонким і специфічним вважається процес випалу, що вимагає хорошого технічного оснащення. Особлива увага приділяється печей, у яких безліч різновидів і застосування кожної з них обумовлено низкою факторів. Отже, печі бувають шахтними, обертаються, які проводять процес випалу в стані підвісу, кипінні, решітках і так далі.

Шахтні методи

Перші виявилися найбільш популярними, тому що володіють високою ефективністю роботи в виробництво вапняк при меншій кількості енергетичних витрат, а техосблужіваніе і будівництво не вимагає великих витрат. Крім того, у них існує маса різновидів: наприклад, короткопламенном і довгополум’яне печі. Першому випадку паливо закладають разом з сировиною, а в другому — паливну камеру виводять окремо від випалюються матеріалів. Різниться і паливо: працювати агрегати можуть на газі, рідкому, штучному і натуральному паливі.

Залежно від результату випалу розрізняють вапно м’якого, середнього та сильного випалу — це властивість впливає швидкість гасіння.

Обертові методи видобування вапна негашеного

Обертові печі дозволяють повністю механізувати процес і використовувати будь-які, переважні для виробника є екологічно безпечними. Мягкообожженную вапно в них виходить куди більш якісної, зберігаючи всі корисні властивості. Однак такі печі досить складні в зверненні, технічному обслуговуванні і мають високу ступінь витрати електрики. Знизити ці показники можна за допомогою конструктивних змін: як правило, відбувається подовження самих печей зі зміною параметрів всіх складових. Говорити про найбільшу вигідності будь-якої з модифікацій досить важко: адже переваги визначаються особливостями виробництва, перевагами виробників і специфікою сировини.

Повітряне вапно

Незважаючи на те, що обсяги виробництва дуже великі, використовується, в кращому випадку, половина від усієї споживаної продукції. Така речовина, як повітряне вапно, наприклад, досить широко використовується в якості в’язкої суміші, в зв’язку з чим активно застосовується в будівництві. Створюється за допомогою випалу карбонатних мінералів: крейда, чисті породи.

Взаємодія з іншими речовинами

Особливо популярне використання укупі з добавками та іншими будівельними сумішами, адже цей матеріал надає безліч корисних властивостей знайомим кожному розчинів і добавкам. Наприклад, змішування з гіпсом виявилося удвічі вигідним: такий розчин твердне швидше, ніж просто вапняний, але застигає повільніше, ніж звичайний гіпс. Це оптимізував використання і час роботи з таким матеріалом. Цемент, пісок, інші складові — також прекрасно поєднуються і взаємодіють, створюючи аналогові і популярні в будівельній індустрії суміші, без яких не обходиться жоден подібний процес.

Технологія

Переробка вапняку, виробництво і синтез можливі завдяки новітнім конструкцій і печей, вдосконаленим процесів і технологій. Потужність і продуктивність середнього підприємства — близько 100-200 тонн сировини на рік, причому використовується не тільки основні, але і побічні продукти виробництва. Вуглекислий газ широко застосовується у виробництві сухого льоду, а сама повітряна вапно реалізується не тільки в будівельній сфері, але і в харчовій промисловості: виробництво соди і цукру.

  Categories: