Кіпр як країна для інвестицій та бізнесу

Июнь 23 08:50 2016

Кіпр — не тільки одне з найкрасивіших середземноморських держав, а й привабливий офшорний бізнес-центр. Країна довгі роки перебувала в глибокій рецесії, але не втратила ні своєї привабливості, ні головних економічних переваг. Особливо, коли з’явилася вдосконалена програма економічного громадянства, яка значно спрощує життя і ведення бізнесу російським заможним людям. А ось і головні переваги Кіпру.

Кіпр має одну з найбільш лояльних ПОЛІТИКИ ОПОДАТКУВАННЯ ЄС. Хоч острів і не є більше класичним офшором, його податкові ставки далекі від загальноєвропейського рівня. Так, місцеве законодавство передбачає ряд пільг для міжнародних бізнесменів: відсутність оподаткування на всі дивіденди, відсотки, роялті, прибуток від операцій з цінними паперами та знижені ставки на операції з нерухомість. І це вже не кажучи про найнижчі в Європі ставки корпоративного податку і ПДВ, які становлять відповідно 12,5% і 19%. Важливо відзначити, що острівна уряд навіть в умовах глибокої кризи не було зацікавлено в підвищенні податкової бази. Міністр фінансів острова Харріс Георгіадіс не раз підкреслював, що надмірна фіскальне навантаження не піде на користь ні державному бюджету, ні приватному бізнесу — країна повинна розвивати економіку, а не зводити кінці з кінцями за рахунок недоотриманих доходів своїх резидентів.

Можливість співпрацювати з будь-якими світовими контрагентами. Це стосується не тільки країн-членів ЄС, а й інших держав, які уклали з Кіпром угоди про уникнення подвійного оподаткування, яких налічується вже більше 50. У число останніх входить і Росія. Історія Російсько-Кіпрських відносин зародилася ще на початку 70-х, коли країна ще була класичним офшором, і її фінансово-кредитний сектор обслуговував левову частку вітчизняних бізнесменів. Зараз же ситуація в корені змінилася — Кіпр увійшов в ЄС і активно співпрацює з ОЕСР в питаннях протидії ухиленню від сплати податків. Але російський бізнес продовжує вкладати кошти в острів. Для студентів існує програма ворк енд тревел 2017, що дозволяє заробляти молоді у США та залишитись там після легалізації документів. Для цього слід подати заявку на сайті та пройти відбір. При отриманні візи у США, ви зможете подорожувати по всій Америці у всіх штатах.

Високий рівень життя. Проживаючи на Кіпрі, ви зможете не тільки користуватися всіма благами цивілізації, а й подорожувати в будь-яку точку світу — в країні працюють два міжнародні аеропорти. Крім того, острів входить в десятку кращих місць для тривалого проживання експатів і вміщує велику російську діаспору. Так що, якщо ви вирішите затриматися в цій країні, то процес адаптації до нової культури буде помітно простіше.

Не меншої уваги заслуговує і кіпрська програма економічного громадянства. Вона дозволяє будь-якому іноземному громадянину отримати громадянство острова в обмін на цільові інвестиції в державну економіку. Класичний варіант програми передбачає вкладенням мінімум 5 млн євро в банківські депозити, державні облігації, цільові фонди, реальний бізнес або нерухомість. Остання є найпопулярнішою і дохідної опцією. Причин тому багато:

Перш за все, це шанс окупити вкладені гроші за рахунок орендних надходжень.

Диверсифікація коштів. Виводячи гроші з вітчизняної економіки в інші країни, ви можете убезпечити себе від ризиків, пов’язаних з економіко-політичною ситуацією в вашому рідному державі.

І головне нерухомість — це реальний актив. Навіть в разі настання чергової кризи вона матиме цінність.

І це ще далеко не всі можливості острівної економічного громадянства. У програму кілька разів вносилися поправки, найбільш значимою з яких була можливість здійснення не тільки індивідуальних, але і колективних вкладень. Останні передбачає наявність мінімум 5 вкладників, кожен з яких інвестує в одну з опцій від 2,5 млн євро. Така пропозиція дозволяє не тільки обзавестися громадянством і острівними активами, а й в два рази знизити мінімальний ліміт вкладу.

Що стосується безпосередньо кіпрського паспорта, то він дозволить вам не тільки необмежений час перебувати на території острова, але і користуватися всіма правами і пільгами європейського громадянина, такими як працевлаштування, медицина, освіта, соціальне і пенсійне забезпечення та ін. Плюс разом кіпрським документом ви і члени вашої сім’ї отримають ще й паспорт ЄС. Останній дозволяє без віз подорожувати по Європі і ще 133 країнам світу, і жити на території будь-якої європейської країни.

  Categories: