Ростислав Шапошников та Арсен Аваков — бій фактів

Февраль 15 10:12 2016
ростислав-шапошников

ростислав-шапошников

Ростислав Шапошников та Арсен Аваков, офіціний коментар голови міністра МВД на телеканалі 1+1. Розшифровку опублікував лідер ДК Ростислав Шапошников на своїй сторінці у фейсбук.

«Я глибоко впевнений, що працівник поліції, який застрелив пасажира БМВ, діяв незаконно і фактично скоїв убивство. За це він повинен понести покарання. Але, в той же час, замість того щоб залучити винного поліцейського до відповідальності, Арсен Аваков заявив, що працівник поліції діяв абсолютно законно, правомірно і він повністю його підтримує і буде захищати. Оскільки, громадяни України не можуть отримати захист від своєї поліції, не можуть отримати захист від МВС, і, навпаки, піддаються злочинним діям працівників поліції, в них стріляють, їх вбивають, я вважаю, що в такій ситуації, громадяни України мають право відкривати у відповідь вогонь по працівниках поліції, які порушують їх законні права та зазіхають на їхнє життя.

У тій же самій Америці, прийнятий закон, згідно з яким, у разі, якщо працівник поліції порушує права людини, проникає в приватну власність, незаконно застосовує зброю, звичайний цивільний має право застрелити поліцейського. Відкрити у відповідь вогонь. Це абсолютно демократична норма. Я вважаю, що так повинно бути. Якщо держава тебе не захищає і навпаки намагається вбити, ти маєш право використовувати всі доступні методи щоб убезпечити своє життя.

Разом з тим, на телеканалі 1 + 1, де розміщена новина з висловлюваннями Арсена Авакова, поруч опублікована ще одна новина де зазначено, що Арсен Аваков відмовився звільняти працівника патрульної поліції, який раніше, під час революції на Евромайдане, закликав розігнати акції протесту, закликав вбивати протестувальників. Аваков написав, що ця людина просто помилився, нічого страшного він не сказав, тому він і далі буде працювати в правоохоронних органах.

Особисто я, як учасник євромайдан, я з першого дня був на акціях протесту, я побоююся за своє життя і за життя інших громадян оскільки на сьогоднішній день ми бачимо в рядах поліції відвертого сепаратиста, відвертого злочинця, який раніше закликав вбивати протестувальників, а тепер працює у поліції. Арсен Аваков підтримує такі дії поліцейського, залишає таких людей служити на посадах. Я вважаю, що така поліція несе загрозу народу, загрозу правам і свободам людей. Я думаю, що в своєму листі до уряду США, Арсен Аваков має також вказати про цей факт. Це буде об’єктивно.

Що ж стосується самого Арсена Авакова, то протягом 2015 роки я неодноразово розміщував повідомлення і матеріали про те, що Арсен Аваков намагається знищити «Дорожній контроль» і намагається ліквідувати особисто мене. Це все збережено, ви може ознайомитися з цими статтями і відео-зверненнями. Ще в на початку 2015 року працівники правоохоронних органів, мої особисті джерела, повідомили мені, що Арсен Аваков дав вказівку сфальсифікувати проти мене кримінальну справу про те що я нібито напав на працівника ДАІ в 2014-му році. Після вказівки Авакова про фальсифікації кримінальної справи, до мене додому почали ходити працівники міліції і допитувати сусідів. Оскільки я не знаходився вдома, вони не могли потрапити в квартиру. Я дізнався про це від своїх сусідів, яких опитували де я перебуваю і коли вони мене в останній раз бачили. На той момент, я вже перебував на території США і я дізнався про це постфактум.
Крім цього, ви знаєте, що через 1,5 місяці як я вже перебував на території США, в кінці квітня 2015 року, проти мене було порушено кримінальну справу за те що я нібито ухиляюся від мобілізації. Разом з тим, я ніколи раніше, і до мене додому не приходили, будь-які повістки або виклики до військкомату про те щоб я з’явився. Мені відразу ж прийшов папір про те, що я обвинувачуюся в скоєнні кримінального злочину — ухилення від мобілізації. Це було зроблено з метою мене дискредитувати, притягнути до кримінальної відповідальності щоб я припинив займатися своєю журналістською і правозахисною діяльністю. В кінці травня 2015 роки я публічно повідомив, що я перебуваю на території США. І всі плани Авакова зруйнувалися. Всі кримінальні справи в Україні на мене ніякого впливу не мали. Я продовжив займатися розслідуваннями злочинів Авакова.

Я подав заяву про вчинення кримінального злочину начальником Департаменту ДАІ Олександра Єршова, який, разом з колишнім начальником міліції Києва, а в подальшому, генеральним прокурором Віталієм Яремою і колишнім начальником Департаменту ДАІ Анатолієм Сиренко, розікрали київську землю і організували бізнес незаконних приватних штрафмайданчиків. Це принесло їм десятки, а то і сотні мільйонів гривень. Однак, прокуратура відмовилася вносити до реєстру мою заяву. Я виграв суд проти прокуратури. Суд зобов’язав відкрити кримінальне провадження. Але, я недавно отримав папір від прокуратури, що рішення суду виконуватися не буде.

Також я публікував розслідування щодо заступника голови МВС Арсена Авакова Сергія Чеботаря. Ті матеріали, які були розміщені, вони були отримані ексклюзивно від джерел в правоохоронних органах. Від тих людей, які займалися розслідуванням злочинів Чеботаря. Нагадаємо, що Арсен Аваков захищав Сергій Чеботаря і назвав покидьками журналістів, які пишуть про нього негативні статті. У тому числі і я покидьок виходить. В подальшому, була опублікована запис з кабінету Сергій Чеботаря зроблена працівниками СБУ. На відео чітко видно, що Чеботар займався корупційними діями і в цьому брав участь Арсен Аваков. Незважаючи на цей відеозапис, Чеботар не був арештований, Аваков не був звільнений з поста міністра.

Власне, на протязі всього 2015 роки я систематично займався тим, що розслідував злочини, як самого Арсена Авакова, так і його оточення. У мене на руках конкретні документи, конкретні заяви, відеоматеріали, свідчення, які можна використовувати в суді.
Крім цього, ви знаєте, що я був в Іловайську, я був в полоні. Я через полон привіз до Києва відеозапису — 36 гб унікальних хронік військових дій. Крім доказів вторгнення Російської Федерації на територію України, участі у війні російських солдатів, на моїх відеозаписах зафіксовані злочинні дії командира батальйону «Дніпро-1» Юрія Берези. Він, під час Іловайського котла, кинув документи, кинув зброю, кинув військову карту і втік з поля боля. Власне, через цю військової карти, коли нас взяли в полон, нас прийняли за терористів-диверсантів і хотіли розстріляти. Мене поставили на коліна, перекрутили затвор автомата і допитували на предмет того, чи є я терористом-диверсантом. Я зміг переконати, що ми журналісти і та військова карта, яка була знайдена, вона нам не належить. Слава Богу, ми залишилися живі. Але, те, що ми пережили, це було з вини Юрія Берези.

З цього приводу я дав свідчення в Генеральній прокуратурі України, мої свідчення зафіксовані на папері. Я дав свідчення проти Юрія Берези в Службу безпеки України. Мої свідчення також зафіксовані на папері під протокол. Я давав присягу і підписував документ про відповідальність за дачу неправдивих свідчень. Всі мої свідчення є в кримінальних справах.

В подальшому, Юрія Береза ​​вступив в партію «Народний фронт» і балотувався від неї до Верховної Ради. І він став депутатом. Як відомо, Арсен Аваков є одним з лідерів партії «Народний фронт». На сьогоднішній день, Юрій Береза ​​продовжує бути депутатом від партії «Народний фронт» і, незважаючи на всі виклики Генеральної прокуратури для допиту у справі Іловайського котла, Юрій Береза ​​на допити так і не прийшов. Вже пройшло 1,5 роки.

Як ви бачите, я систематично, і це доведено, це можна перевірити, займаюся розслідуванням злочинних дій Арсена Авакова і його оточення. Як мені відомо, Арсен Аваков раніше засилав на територію США людей, які повинні були встановити моє місце проживання, вели за мною приховане спостереження. За моєю інформацією, Авакову доповідали моє місцеперебування, прикладали фотографії. Така інформація є. Якщо правоохоронним органам США потрібна ця інформація, я можу дати з цього приводу показання і вказати джерело, хто цю інформацію мені надав. Водночас, за інформацією від джерел, Арсен Аваков планував моє вбивство в США. Однак, він не наважився, оскільки розумів, що буде громадський резонанс і можуть вийти на нього.

І ось, на сьогоднішній день, ми бачимо логічне завершення тієї ненависті, яку відчуває Арсен Аваков до «Дорожньому контролю» і до мене особисто. Його заяви на телеканалі «1 + 1» говорять про те, що Аваков дійсно ненавидить мене, Ростислава Шапошникова і намагається будь-яким способом мене дістати і ліквідувати.

Хочу звернути увагу, що мені постійно надходять погрози від прихильників Авакова і Порошенка про те, що вони готують мою депортацію, вони подають якісь документи в уряд США з метою мене витягнути в Україні. Разом з тим, мені постійно надходять погрози в коментарях і повідомленнях, що якщо я приїду в Україну, мене зустрінуть в аеропорту, або поб’ють, або вб’ють. Наприклад, Олексій Мочанов заявив, що якби я перебував в Україні, я б пропав безвісти.

Хочу відзначити, що 24 березня 2012 року, вийшовши зі свого будинку на Троєщині, я був викрадений чотирма невідомими, які посадили мене в джип, вивезли в лісопосадку і жорстоко побили. Я місяць вчився ходити. Про це написали багато ЗМІ України, зарубіжжя, в тому числі і Америки. Однак, на сьогоднішній день, цей злочин не розкрито. Хочу звернути увагу, що коли мене викрали і побили, начальником Департаменту карного розшуку МВС України був Василь Паскал. Тобто, Василь Паскал повинен був займатися пошуком тих людей, які мене побили. Це була його відповідальність. Але, ця людина не зробив нічого щоб знайти злочинців.

Більш того, після євромайдан Арсен Аваков призначав Василя Паскала заступником міністра внутрішніх справ. Я говорив раніше, що людина, який був призначений Януковичем начальником карного розшуку, саме при Паскалі було скоєно ряд резонансних нападів на активістів і журналістів, не тільки на мене, він був призначений Аваковим заступником міністра внутрішніх справ. Василь Паскал займав свою посаду майже два роки і його також захищала глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе — говорила, що він чесний міліціонер. У підсумку, Василь Паскал подав рапорт і пішов на пенсію. Він не був покараний, він просто пішов на пенсію щоб далі не провокувати скандал. Люди, які були при владі при Януковичі, які займалися повним свавіллям, вони зберегли свою владу при Арсене Авакова і Арсен Аваков їх захищав.

Я з великим інтересом буду чекати реакції уряду США на всі листи Арсена Авакова. Мені дуже цікаво, як вони відреагують на бажання Арсена Авакова витягнути мене з США, депортувати в Україну де мене жорстоко поб’ють, або вб’ють або в кращому випадку посадять. Як буде виглядати уряд США в очах громадськості, що журналіст, який займався розслідуванням злочинів Арсена Авакова, і це документально підтверджено, був вигнаний з території США і повернений в Україні де його благополучно вбили. Я думаю, ви розумієте, що підсумок всіх дій Авакова буде очевидний.

Я продовжую займатися боротьбою, я продовжую займатися розслідуванням злочинів Арсена Авакова і моє завдання очистити уряд України від таких міністрів. Такі люди не повинні займати посади міністра внутрішніх справ або будь-які інші посади в державі Україна. Я сподіваюся, що коли не будь, коли Україна стане дійсно демократичною країною, коли журналіст зможе спокійно, не побоюючись, виступати на ТБ, в ЗМІ, писати статті і не бути побитим, убитим чи посадженим, я повернуся в Україну і продовжу займатися своєю справою . Але, на сьогоднішній день, ми бачимо, що знаходження в Україні для вільної людини, людини, яка не ліг під владу, смертельно небезпечно. «

  Categories: