Котли твердопаливні, технічні пояснення

Январь 17 21:40 2016

Котли твердопаливні — це прилад працює на твердому паливі, такому як дрова, брикети, кам’яне вугілля. Вони застосовуються для опалення житлових будинків, промислових або складських приміщень. Дані пристрої прості в експлуатації і обслуговуванні, не вимагають якихось глибоких знань в області монтажу.

Енергозалежні — це пристрої оснащені системою автоматики, що контролює процес згоряння палива. Автоматика, як правило, регулює швидкість обертання вентилятора, що подає повітря в камеру згоряння і датчиків повідомляють системі всі параметри в роботі приладу (t ° теплоносія, димових газів, t ° в приміщенні і так далі).

При досягненні заданої температури автоматика відключає повітряний вентилятор, тим самим сповільнюючи процес згоряння, що значно позначається на витраті пального. При падінні t-ри °, автоматика включає повітряний вентилятор і прилад переходить в штатний режим роботи. Котли твердопаливні оснащені автоматикою, більш економічні і зручні у використанні. Вони захищені від перегріву і закипання теплоносія. У випадку аварії, прилад буде відразу зупинений без шкоди для системи опалення.

Енергонезалежний твердопаливний котел

Енергонезалежні — це пристрої які не вимагають підключення до електромережі. Для регулювання процесу згоряння використовується спеціальна дверцята (піддавали) яка дозує кількість повітря, що подається в камеру згоряння. Для автоматизації та економії пального в подібних котлах може бути встановлений спеціальний термоклапан, який автоматично контролює подачу повітря в камеру згорянню, виходячи з температури теплоносія.

Енергонезалежні твердопаливні котли актуальні для установки в місцях з постійним відключенням електрики. Вони не вибагливі і довговічні, прості в обслуговуванні.

котли твердопаливні

котли твердопаливні

Котли на твердому паливі в основному працюють на дровах і кам’яному вугіллі. При використанні кам’яного вугілля рекомендується придбати чавунний казан, так як чавун витримує більш високі температури ніж сталь. До недоліком чавунних пристроїв можна віднести більш низький ККД і боязнь чавуну до перепадів температур між прямого та зворотного магістраллю.

Якщо в якості основного палива будуть використовуватися дрова, то варто зробити вибір на користь сталевого котла. Він оснащений многозаходная теплообмінником з ККД до 85%, що істотно позначається на економії палива і швидкості нагріву теплоносія.

Буферна ємність (тепло акумулятор)

Буферна ємність

Уявіть ситуацію, ви заклали в котел дрова і запустили його. Через деякий час у вас в приміщенні створилася комфортна температура, але котел продовжує працювати і температура в приміщенні зростає, змушуючи вас відкривати вікна. Виходить, що котел працює в порожню, і вироблене їм тепло відлітає «в трубу». Що ж робити?

Для більш раціонального розподілу тепла та економії палива використовують буферну ємність — тепло акумулятор. Цей пристрій працює за принципом термоса, накопичуючи надлишки тепла і дозуючи його відповідно до потреб. Установка тепло акумулятора здатна заощадити до 40% палива, так як відпадає потреба в постійному використанні котла.

Компанія Гефест допоможе Вам правильно підібрати водогрійний твердопаливний котел для вашого будинку. Наші фахівці зроблять всі необхідні розрахунки і якісно виконають всі монтажні роботи.

  Categories: