Ну як там, у Криму — 2015

Июль 22 09:44 2015

Щоразу по приїзду з Криму я відповідаю натовпі друзів на мільйон одних і тих самих питань за темою: «Ну як там у Криму?». Потім я пишу пост на тему «Як там у Криму». А потім все ті ж друзі кажуть: «Я читав твій пост, на тему« Як там у Криму »і що, все дійсно так?» …
Як ви напевно здогадалися, що зараз я на другому етапі.
Отже. «Ну як там, у Криму — 2015»

1. Туристи.
Нє, не так.
— Туристи?
— Вона потонула … ну в сенсі, вони не приїхали.
Я б із задоволенням зробив відео, бо бачив все своїми очима, але напишу сценарій. Уявіть картинку:
Лагідна вирізка з сюжету новин каналу номер один. Роботообразная і впевнена в собі ведуча, віртуозно артикулюючи верхньою губою і трохи менш віртуозно нижньої, твердо заявляє, (намагаючись не думати про губах):
«У Криму в самому розпалі туристичний сезон, за підрахунками міністерства туризму, на російську Рів’єру прибуло вже два мільйони відпочиваючих».
Срезка.
Повільна панорама Фороської центрального пляжу. Там п’ятнадцять чоловік, половина з них — місцеві пенсіонери.
Ведуча новин продовжує, (губи рухаються впевнено як офіцер на параді): «..благодаря дев’яти поромів на керченської переправи, замість чотирьох в минулому році і двомстам літакам, замість торішніх ста, пропускна здатність півострова досягла 20 тисяч відпочиваючих в день!»
Срезка.
Панорама пляжів Партеніта. На пляжі чоловік двадцять. У морі плаває два пузатих, до почервоніння згорілих мужика. Придивившись, бачимо, що один з них — буйок.
Провідна (губи таки витримали випробування, але ближче до кінця фрази почав сіпатися око):
«… За сезон 2015 Крим візьме сім мільйонів чоловік. А до 2020-го року ця цифра прогнозовано досягне 15 мільйонів »
Срезка. Панорами пляжу в Судаку не буде, камера зламалася, грошей на нову немає.
FIN

2. Ціни.
Всі дорого. Дорожче ніж в Україні і дорожче ніж у Росії. І ті, й інші люб’язно завозять свої товари і нелюб’язно накручують на них чималий відсоток. І в принципі, завищені ціни виправдані якщо врахувати складність доставки, складність проходження митниці, складність характеру продавця … і жадібну сутність його дружини.
Коротше, приклади такі (відразу перекладаю в гривні): Випив я кави з кіоску в Партеніті 65 грн. Взяв колу в наметі в Севастії 0.5 \ 35 грн. І купив кілограм абрикос в селі Орлине 65 грн.
Заради справедливості по відношенню до читачів, потрібно відзначити, що бензин дешевше ніж у нас, порядку 16 грн \ літр. Але заради несправедливості по відношенню до кримчан, він дорожче ніж в росії.

3. Продукти.
Щось з України, щось з Росії. Якість їстівне. На зло окупантам знищив півбанки сметани з Нальчика, повірте, вона довго страждала переварюючись в моєму шлунку, а я гомерично сміявся і отримував задоволення!

4. Севастополь.
Здається, він досі радий. Але не забувайте, що це місто не тільки туристичний, скільки військовий і адміністративний. Людей на набережній менше не стало, але прапорів явно менше, тепер їх можна побачити тільки в сувенірних крамницях. Там же футболки імені путина, сталіна і че Геварра (я не жартую) з гучними гаслами про дідів, перемоги і мощі РФ (я не жартую з Че Геварою) … До наступного року очікується партія футболок з Ханом Батиєм і імператором Палпатіном, мабуть місцеві хочуть поставити логічну крапку в цьому асоціативному ряду безглуздий (сподіваюся, що жартую).

5. Ялта.
Особисто не заїжджав, не бачив. Але як то кажуть, інсайдери повідомляють, що так само сумно, як і на решті пбк. Федеральні канали кричать, що все круто, все забито. А по суті … коротше, все одно що називати Пєтю Юпітером.
6. Кордон
Як епічно ми в’їжджали я вже писав тут: https://www.facebook.com/nikola.but/posts/10203301939228003
Виїхали набагато простіше і швидше. На все пішов приблизно годину, але скільки разів цей час я згадував, що раніше проїжджав тут секунд за 20 …

7. Менти.
Щільно стикатися не довелося. А візуально: ну форма нова, ну замість крадених Пріус (не знаю, де їх поділи) тепер жигулі, ну закони трохи помінялися. Хороші вони чи погані я не знаю, але точно знаю — якщо говно пофарбувати в м’ятний, воно залишиться гівном.

8. Дороги
Як на мене, дороги нормальні, але вони дійсно стали гірше. Просто якщо раніше вони були кращі, ніж на материковій Україні, то тепер стали таким же. Місцевим не звично … вони думають, що все погано … вони страждають … вони скаржаться … вони не їздили по дорозі Скадовськ — Чаплинка.

9. Футбол.
Футбол в Криму як Віктор Цой, всі кажуть, що живий, але по суті, мертвий.

Підсумок.
Сказати, що ж зараз Крим, Україна або Росія не можуть навіть місцеві, причому ні ті, хто «за», ні ті, хто «проти». Так що і висновок відповідний: ні те, ні інше. Незрозуміло, що і кому. Незрозуміло, хто і куди. Незрозуміло, як і коли …
Так би мовити, вже не рибалка, але ще не алкоголік або вже не рок зірка, але ще не застрелився (не знав, що з двох варіантів вибрати тому вставив обидва. Адже коли мова про Крим, модно про правила не думати).

  Categories: