Дефолт Греції, біда для Грузії

Июль 08 09:24 2015

Грузинська національна валюта ларі, що подешевшала на 35% в результаті девальвації рубля, може ще більше знецінитися через скорочення валютних перерахувань від сотень тисяч грузин, які працюють у Греції.

За повідомленням Національного банку Грузії (НБГ), всі грошові перекази з Греції в даний момент припинені. «Там банки не працюють, а грузини не отримують зарплату від грецьких роботодавців», — повідомила «Комерсант» співробітниця НБГ Нана Мірцхулава. Згідно з офіційними даними, в 2014 році сума грошових переказів від більш ніж 150 тис. Грузинів, які працюють в Греції, склала $ 205 млн. За цим показником Греція посідає друге місце після РФ — $ 709 200 000. За п’ять місяців нинішнього року до Грузії з Греції надійшло всього близько $ 50 млн.

Ларі впав разом з експортомКурс нацвалюти Грузії — ларі — на торгах в лютому продовжив стрімке зниження (до 2,40 ларі за $ 1), тим самим знецінити з листопада минулого року вже більш ніж на третину. Серед причин девальвації експерти називають скорочення експорту Грузії в РФ і Україні. Уряд цієї країни вже оголосив про скорочення витрат на держапарат і про проведення термінових переговорів з Міжнародним валютним фондом.

У Тбілісі побоюються, що подальше скорочення надходжень негативно позначиться на грузинській національній валюті ларі. На думку місцевих експертів, девальвація ларі на 35% у другій половині минулого року була викликана скороченням доларових переказів з РФ в результаті знецінення рубля. «Будемо сподіватися, що банки в Греції незабаром відкриються і переклади відновляться», — спробував заспокоїти співгромадян міністр економічного розвитку Георгій Квірікашвілі. Втім, він дав зрозуміти, що, якщо грецька криза прийме довгостроковий характер і грузини, що працюють в тій країні, втратять роботу, це може ще більше погіршити труднощі в грузинській економіці

  Categories: