Джон Маккейн та Україна — аналітика

Июнь 21 20:53 2015

Сенатор-республіканець Джон Маккейн відомий своєю жорсткою антиросійською риторикою і наполегливими закликами постачати зброю в Україні. Незважаючи на те що позиція адміністрації президента США Барака Обами розходиться з думкою Маккейна, його слова мають істотну вагу, так як в Сенаті Джон Маккейн очолює комітет з питань збройних сил. Маккейн приїжджав в Україну під час євромайдан і виступав зі сцени.

джон маккейн

джон маккейн

У березні 2014 він виголосив свою стала крилатою фразу: «Росія — це бензоколонка, яка прикидається країною». Так сенатор прокоментував введення Заходом санкцій у відповідь на анексію Криму, які, на його думку, повинні були серйозно підірвати економіку РФ, повністю залежну від експорту енергоресурсів. Як сенатор і голова оборонного комітету Маккейн лобіює законопроекти про допомогу Україні, у тому числі і військової, як, наприклад, прийнятий, незважаючи на заперечення Білого дому, 19 червня законопроект про постачання в Україну армійського обладнання на $ 300 млн. 78-річний ветеран війни у В’єтнамі вважає, що відмова надати українцям зброю для боротьби з агресором стане самою ганебною сторінкою в історії США.

Представниця Партії зелених Німеччини Ребекка Хармс є одним з головних учасників неформального клубу «друзів України» в Європарламенті. Хармс є співголовою фракції Партії зелених в ЄП і входить до комітету парламентського співробітництва України та ЄС. Хармс — активна прихильниця продовження санкцій відносно Росії. У лютому вона підтримала прохання президента України про введення в країну миротворчого контингенту ООН. Хармс також вважає, що ЄС повинен вимагати від України проведення реформ, так як їх вимагали протестувальники на Євромайдані.

Президент Литви Даля Грібаускайте, мабуть, самий активний лобіст інтересів України серед лідерів країн ЄС. У листопаді 2014 Грібаускайте в Києві домовилася з Петром Порошенком про постачання в Україну елементів озброєння. Госпіталі Литви приймають на лікування поранених українських військових. На рівні ЄС литовський лідер лобіює рішення про якнайшвидше надання Україні безвізового режиму. В Україні заслуги Грібаускайте оцінили національною премією «Людина року», повідомило видання журнал Україна. Грібаускайте в Twitter нагадує про те, що українка Надія Савченко все ще перебуває у російській в’язниці, а отже, Мінські угоди виконані не повністю.

Мільярдер і філантроп Джордж Сорос готовий підтримувати Україну в першу чергу інвестиціями. 84-річний магнат під час свого березневого (другого з початку року) візиту в Україну заявляв, що йому цікаві проекти в галузі інфраструктури, енергетики та сільського господарства. Зацікавленість Україною такого великого фінансового гравця, як Сорос, — це ще й репутаційний бонус, який може збільшити приплив коштів у країну від інших інвесторів. Не будучи політиком, Сорос може собі дозволити різкі зауваження щодо дій Заходу стосовно України. Зокрема, йому належать слова про те, що Європа ігнорує українські проблеми.

  Categories: