Поради майстра: вибираємо провод

Апрель 24 06:50 2015

Процес відновлення обмотувальних проводів технологічно не залежить від загального електроремонтних виробництва. Найбільш правильна та технологічна схема, при якій старий обмотувальний дріт передається з ділянки розбирання на ділянку відновлення і після проходження всіх відновних операцій і відповідного контролю надходить на матеріальний склад підприємства, звідки передається в цех на загальних підставах, як і інші обмотувальні дроти.

Зважаючи на велику складності робіт не підлягають відновленню алюмінієві обмотувальні дроти і мідний дріт діаметром менше 0,8 мм, завдовжки менше 2 м і з поверхнею, пошкодженої настільки, що не можна використовувати провід після калібрування на малий діаметр!
Відновлення старих обмотувальних проводів виробляють проводами марок ПБД і ППО, в той час як на нових машинах застосовують дроти ПЕЛБО і ПЕВ, ПЕТВ та ін., Які по діаметру (з урахуванням ізоляції) тонше ПБД і ППО, але не підлягають відновленню у зв’язку з явною економічною недоцільністю. Тому основним питанням при перемотуванні статорів і роторів проводами марок ПБД і ППО є правильне розміщення в пазах машини тієї ж кількості витків дроту, яке було в новій машині при проводах ПЕЛБО і ПЕВ, т. Е. Збереження колишньої потужності машини.

У технологічний процес відновлення обмотувальних проводів входять наступні операції:

1. Видалення старого обмотувального проводу з пазів машини і сортування дроти. Для цього старий обгорілий провід очищається шляхом відпалу від запеченою лаку в спеціальних електропечах, куди поміщають статори або ротори на 10-11 год при температурі 270-300 ° і де лак розм’якшується і втекти, а частина ізоляції вигорає, після чого провід легко виймають з пазів . Залишки лаку і пряжі, згораючи, оберігають дріт від надмірного окислення. Відпал проводиться в електричній печі з огляду на те, що тільки в них можна досить точно підтримувати необхідну температуру і отримати рівномірний нагрів усього проводу.

Сортують проводу при ретельному зовнішньому огляді, при цьому встановлюють відхилення розмірів і форми дроти від початкових даних, після чого провід сортують за діаметром або перетину і довжині.
У машин з міканітовой ізоляцією (при відкритих пазах), щоб видалити секції обмотки, їх прогрівають до температури 70-80 °. Прогрез здійснюють струмом або в печі. Потім видаляють клини і піднімають секції обмотки, заганяючи тонкий сталевий клин між нижньою і верхньою секціями та між секцією і дном паза.

Для видалення всипною обмотки в залежності від сорту пропиточного лаку доводиться вдаватися або до нагріву до 70-80 ° (якщо застосовуються бітумні лаки), або до випалювання лаку при високій температурі (якщо застосовуються смоляні цементуючі лаки). Щоб уберегти мідь від окислення, отжиг проводять без доступу повітря. Після відпалу провід видаляють через проріз паза.

2. Видалення старої ізоляції шляхом відпалу, рихтування та зварювання проводів. Відпал дроту діаметром більше 1,5 мм роблять при температурі 550-600 °; діаметром 1-1,5 мм — 300 ° і діаметром менше 1 мм — 250. При температурах нижче 250 ° ізоляція згорає не повністю і вище 600 ° може мати місце перевитрата й значне окислення (окалина) дроти.

  Categories: