Як визначити потрібний підшипник

Апрель 07 08:27 2015

Любителі технічних професій нерідко вибирають як об’єкт технічної творчості найрізноманітніші види транспортних засобів. Зазвичай саморобний автомобіль або трактор збирають з справних агрегатів, взятих з відслужили свій термін машин. Набагато складніше зібрати ті вузли, які не входять до заводської комплект прототипу. Наприклад, щоб вибрати для саморобки підшипники, потрібно враховувати призначення вузла і характер навантаження.

підшипникВизначте величину і напрямок навантаження, яку належить нести підшипника. Це вирішальний фактор при виборі підшипників для транспортного засобу, виготовленого своїми руками. Для малого діаметра вала і невеликого навантаження зазвичай використовують кулькові підшипники, а для значних навантажень — роликові, які володіють більшою жорсткістю.

Оцініть характер навантаження на вузол. Якщо при функціонуванні вузла сполучаються деталі сприймають навантаження радіального типу, вам підійдуть підшипники з циліндричними роликами, що не мають бортів. Також в даному випадку широко використовуються голчасті роликові підшипники.

Якщо механізм покликаний сприймати осьове навантаження, зупиніть вибір на наполегливих підшипниках. Навантаження в одному напрямку краще сприймають кулькові підшипники одинарного типу, а якщо навантаження розподіляється поперемінно у двох напрямках, рекомендується підібрати відповідний за розміром подвійної підшипник кульковою конструкції.

В тому випадку, коли передбачувана навантаження на вал буде комбінованої, підберіть роликовий підшипник, забезпечений конічними роликами. Замінити його можна на радіально-завзятий підшипник роликового типу, враховуючи при цьому, що кут контакту поверхонь повинен відповідати величині осьового навантаження. Тут потрібний якісний подбор подшипника щоб не помилитись з розміром, оскільки осьова вантажопідйомність транспортного засобу підвищується при збільшенні кута контакту. Якщо в окремих вузлах превалює не радіальна, а осьова навантаження, застосуйте кулькові наполегливі підшипники з контактом в чотирьох точках або роликові підшипники сферичної конструкції.

На випадок появи технологічних похибок, наприклад, у вигляді неспівпадання осі валу і корпусу, передбачте наявність у механізмі сферичних підшипників кулькового типу. Їх конструкція найбільшою мірою здатна згладжувати похибки у вузлах, виконаних з недостатньою точністю. Підшипники даного типу монтуються в сферичні отвори, наявні в корпусі конкретного агрегату.

  Categories: