Будівництво будинку у сучасних умовах — етапи

Апрель 06 14:20 2015

Ви довго мріяли про будівництво власного будинку, і ось необхідна сума у вас на руках. Є бажання зводити своє гніздечко — але от тільки чи можна будувати будинок восени і які кроки потрібно зробити перед початком будівельних робіт?

Обстежити ділянку

Розробляти проект майбутнього будинку неможливо без дослідження ділянки. Займаються цим геологи, яких ви можете знайти в спеціалізованих компаніях. Після перевірки ділянки вони видають висновок, і вже на його підставі ви можете робити проект.

Потім відправляйтеся в архітектурну компанію за допомогою фахівців. Адже самостійно скласти його буде вельми складно. Проект — це не просто креслення на папері, а ще й кошторис, а також цілий перелік технічних подробиць. Без цього набору дозвіл на будівництво в місцевих інстанціях не одержати.

Для цього кроку вам буде потрібно звернутися в органи місцевого самоврядування, наприклад, в адміністрацію свого міста. Після надання всіх документів, якщо проект відповідає всім нормам, вам видадуть акт про дозвіл будівництва.

Документи, які вам знадобляться:

— свідоцтво про власність на землю;
— паспорт;
— копія проекту будинку разом з копією документів від спроектувала його організації;
— заяву про дозвіл на будівництво (пишете в адміністрації).

Наша думка:
— Пам’ятайте, що вам потрібно погодити проект з усіма сусідами, з якими межує вашу ділянку. Це робиться для того, щоб у майбутньому вони не могли пред’явити вам претензій про те, що ваше будівництво зачіпає їх територію.

З досвіду багатьох знайомих можемо сказати, що крок отримання дозволу на будівництво можна і відкласти на деякий час, або почати його отримувати, паралельно почавши будівництво. Звичайно, для цього ви повинні бути стовідсотково впевнені в тому, що проект зроблений ідеально і особливих притензій до нього не буде.

До чого потрібно бути готовим: можуть попросити внести невеликі зміни, наприклад, по врізаючись комунікацій. Або до розташування в’їзних воріт.

Перелік документів, опублікований вище, ще не раз знадобиться вам. Наприклад, для запиту обстеження ділянки в комітеті архітектури (відділ геонадзора). Він необхідний для видачі вам акту і плану, де вказані осі будови і межі земельного наділу.

Для будівельного паспорта всі ці документи теж знадобляться. Вони подаються там же, в комітеті архітектури. Також вам доведеться відвідати Госпожнадзор і Держсанепіднагляду, де узгодять план розміщення будівель на обраному ділянці.

На цьому походи по інстанціях не закінчуються. Тепер необхідно пройтися по організаціям, відповідальним за підводку каналізації, світла, води, газу до будинку. Вони повинні перевірити, що все поведено по нормам. Залишилося отримати дозволи на проведення монтажних та земельних робіт — і справа в капелюсі!

Будуємо будинок восени: що потрібно знати і зробити перед початком будівництва
Наша думка:
— Почніть будівельні роботи протягом двох років після оформлення всієї документації. Після закінчення цього терміну вам доведеться знову бігати по всіх інстанціях і отримувати дозволи заново. Якщо ж ви укладетеся в строк і почнете роботи вчасно, то продовжувати будівництво зможете рівно стільки, скільки буде потрібно. Терміни зведення не регламентуються законом. Лише тоді можна поставити систему розумний дім, яка буде захищати Ваш будинок та Вашу сім’ю.

І ось всі документи готові, можна приступати до будівництва. Можливо, ви володієте величезними знаннями в області будівництва будинків або маєте спеціальну освіту. Тоді вам буде легше впоратися з усіма складними завданнями, інакше краще зверніться в професійну компанію, де працює команда архітекторів, інженерів, дизайнерів, будівельників. Не вибирайте першу-ліпшу організацію. Вивчіть інформацію, почитайте відгуки, запитаєте знайомих, можливо, вони порадять вам перевірених у справі людей.

  Categories: