Новини російської православної церкви

Март 11 13:00 2015

У Камінному залі Видавничої ради Руської Православної Церкви відбулося перше засідання редакційної ради з видання зібрання творів протоієрея Олександра Меня. В ході засідання було затверджено склад редакційної ради, план видання зібрання творів, основні принципи редагування і роботи з авторськими матеріалами і архівами, художнє оформлення зібрання творів. Також відбулося обговорення презентації 1-го тому, яка намічена на вересень 2015 року, а також розглядалися питання інформаційної підтримки видання.

У засіданні взяли участь: голова редакційної ради видання зібрання творів протоієрея Олександра Меня, голова Видавничої ради Руської Православної Церкви митрополит Калузький і Боровський Климент, протоієрей Володимир Силов’єв, головний редактор Видавництва Московської Патріархії Російської Православної Церкви, протоієрей Олександр Борисов, настоятель храму свв. безсрібників Косми і Даміана в Шубіна, священик Віктор Григоренко, настоятель Сергіївського храму в Сергієвому Посаді, Григор’єва Жанна Павлівна, завідуюча відділом науково-богословських видань Видавництва Московської Патріархії (керівник робочої групи), Рашковский Євген Борисович, доктор історичних наук, головний науковий співробітник Всеросійської державної бібліотеки іноземної літератури ім. М. І. Рудоміно та Інституту світової економіки і міжнародних відносин РАН, Бєглов Олексій Львович, кандидат історичних наук, співробітник Інституту загальної історії РАН, Лапшин Ігор Володимирович, керівник міжнародного відділу Видавництва Московської Патріархії (секретар редакційної ради).

Відкриваючи засідання, голова Видавничої ради Руської Православної Церкви митрополит Калузький і Боровський Климент зазначив, що видання здійснюється з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в рамках проведення пам’ятних заходів до 80-річчя від дня народження та 25-річчю з дня трагічної смерті протоієрея Олександра (Мене). Випуск зібрання творів буде здійснювати Видавництво Московської Патріархії Російської Православної Церкви.

Головний редактор Видавництва Московської Патріархії Російської Православної Церкви протоієрей Володимир Силов’єв підкреслив, що видання багатотомного зібрання творів протоієрея Олександра Меня в Видавництві Московської Патріархії — закономірне і давно очікувана подія загальноцерковного масштабу. Праці отця Олександра гідні бути виданими в головному видавництві Московського Патріархату і з особового благословення Святішого Патріарха.

У Видавництва Московської Патріархії є серйозний досвід видання багатотомних зібрань творів. Так, до 200-річчя від дня народження М. В. Гоголя випущено повне зібрання творів великого письменника в 17 томах (15 книгах). До 215-річчя з дня народження святителя Інокентія (Веніамінова), митрополита Московського, видано його ювілейне зібрання творів і листів в 7 томах (6 книгах).
Зібрання творів протоієрея Олександра (Мене) включатиме 15 томів, три з яких планується випустити в 2015 році. Вихід у світ першого тому зібрання буде приурочений до днів пам’яті батька Олександра та представлений читачам у вересні поточного року. Вихід всього зібрання творів протоієрея Олександра Меня планується здійснити протягом 4-5 років.

  Categories: