Ігри для хлопчиків: розповідь мами

Март 04 08:06 2015

igryУ мене троє дітей: дворорічний Саша і шестимісячний Ігор. Разом з ними я виховую і найстаршого 3 річного Віктора. Я зовсім стандартна мати. Хтось навіть назве мене поганою матір’ю. Думки про те, чим сьогодні нагодую старшого сина, що не засмічують мій мозок біжучим рядком. Я не думаю, як перетворити рибу в курку, щоб дитина її з’їла, або як заховати кабачки в картопляному пюре. Не подумайте, що мені попався ідеальний дитина, яка їсть все. У мене звичайний хлопчик із звичайними дитячими капризами. Просто одного разу я зрозуміла, що не хочу зійти з розуму через «правильного» харчування дітей. Хто знає, як це — правильно? Теорії про здорове харчування приходять і йдуть. А діти — це велика радість, і тільки в щасливих сім’ях виростають гарні люди з відмінним апетитом.

Я була київською дитиною. Походження накладає певні зобов’язання: будь добра зростати пухкою, червонощокої, пашить здоров’ям дівчинкою. Я ж була худою з вічними синцями під очима. Батьки посилено мене годували: готували кролика з курки, пірнали в суп за капустою і обвалювали сирні кульки в шоколаді. Але є багато і з задоволенням я стала лише до 12 років. І сталося це не завдяки титанічним зусиллям батьків, а тому що прийшов час, заграли гормони. А ще в такій сім’ї, як моя, не могло скластися інакше. У нас завжди смачно готували, дуже любили поїсти і обговорити з’їдене. І навіть якщо спочатку я тільки дивилася на все великими, повними скорботи очима, то пізніше сама стала учасником цієї кулінарної оргії.
Тепер я знаю напевно, що мої хлопчики будуть добре є і їх хлопчики чи дівчатка теж, тому що з самого дитинства в нашій родині дітям прищеплюють культуру їжі. Хочете навчити малюка є? Покажіть йому приклад! Навіть якщо спочатку він майже нічого не з’їсть, важливо, щоб він бачив, як добре це роблять батьки. Нехай чує ваші розмови про їжу. Їжте самі те, чим хочете годувати дитину, причому пробуйте у нього на очах. Це навряд чи дасть миттєвий результат. Але, якщо ви станете постійно показувати дітям, що це нормально, смачно і правильно, — ефект неодмінно буде.

Я закликаю всіх батьків включати здоровий глузд. Діти — звичайні люди, тільки маленькі. Очевидно, будь-яка людина має харчуватися правильно. Неважливо, три йому року або тридцять років. Різниця між дорослими і дітьми в тому, що діти дуже консервативні. Не потрібно чекати, що їм сподобаються нові, корисні і різноманітні страви, які ви готуєте. Досить того, що в раціоні будуть риба, м’ясо, крупи, овочі і фрукти в розумних кількостях. Не варто впихати в дитини новомодну киноа, якщо вона йому не до душі. Вистачить йому улюбленої гречки. Не любить гречку? Нехай їсть рис. Не хоче смородину? Напевно обожнює малину. Любить картоплю фрі?
Повірте, нічого страшного в цьому немає, якщо в міру. Коли я пропоную синові булгур з курячою печінкою в обід, а він не хоче це є, я не змушую: не хочу назавжди відібрати в нього шанс полюбити печінку. Просто прибираю тарілку, даю йогурт з хорошим печивом і відправляю спати. Від голоду він не помре, а до вечері зголодніє і вже не стане так сильно вередувати. Але й повністю відмовлятися від неугодних дитині продуктів не варто — спробуйте пропонувати їх знову, тільки не відразу і без фанатизму.

Діти люблять грати. Перетворіть їду в гру, не намагайтеся бути занадто серйозними. Нехай ложка стане літаком, фронтальним навантажувачем або татової машиною. І не забудьте погодувати ляльок. Хлопчики люблять грати в ігри, вони це роблять онлайн на сайті, через планшет та комп’ютер. Давайте дітям грати, хлопчики люблять бавитись в ці ігри і розповідають потім нам батькам, що краще. Онлайн игры для мальчиков стали популярними в Інтернеті і ми батьки маємо це заохочувати. Тому кілька годин потрібно пограти з хлопчаками онлайн ігри та поспілкуватись з ними.  Найохочіше діти поглинають їжу, приготовлену власними пухкими або не дуже ручками. Коли Даня встає на табуретку, щоб закинути в каструлю різнобарвну пасту, а потім сам виловлює її шумівкою, він гарантовано з’їсть всю тарілку. Якщо я готую сирну запіканку, він розбиває яйця і сипле цукор.
У процесі я розповідаю, які продукти використовую і що з ними роблю. Не дуже докладно. Головне — викликати у малюка інтерес. Не чекайте, що він відразу приготує з вами щось від початку до кінця. Не турбуйтеся, якщо він втратить інтерес в середині процесу або не їстиме те, що сам попросив вас зробити. Але й не намагайтеся дитині догодити. Краще ходіть з дітьми за продуктами, розповідайте, що купуєте і чому, залучайте їх до процесу.

  Categories: