Духовки: що потрібно знати при купівлі

Сентябрь 15 10:32 2014

Багато експертів можуть розповідати, що духовка на сучасній кухні вже не потрібна. Але, адже спекти чудовий і смачний торт або пиріг можна виключно в ній. Та й запечену в чавунної або глиняному посуді курці або качці складно знайти рівноцінну заміну. Крім того, сучасні духовки, в порівнянні зі своїми предками, далеко зробили крок вперед. Зараз духовка — це справжнє чудо техніки. Тут можна вибирати різні режими роботи, деякі з яких залежать навіть від ваги продуктів.

Духовки

Духовки

На питання, вибрати духовку газову або електричну, дати однозначну відповідь досить складно. Зрозуміло, більшу функціональність забезпечити може саме електричний варіант. Правда, головний негативний момент таких приладів — «ненажерливе» споживання електроенергії, нікуди не зникає. В середньому, потужність таких агрегатів становить 2-4 кіловат. А весь процес приготування займатиме дещо більше часу, ніж в аналогічних газових пристроях.

Газові агрегати найбільше підійдуть господаркам із стандартними вимогами. Ключовою перевагою тут є економність, як в ціні, так і в експлуатації. Ще одним плюсом газових пристроїв можна вважати можливість роботи від автономних газових балонів. Адже, наприклад, якщо духовка набувається на дачу, то не завжди є можливість прокладки електрики належних параметрів.

Звичайно, при виборі http://www.5ok.com.ua/vstraivaemie-duhovki.html в першу чергу потрібно виходити з її функціональності. Наприклад, серед незвичайних і корисних нововведень можна відзначити «холодну» дверцята духовки. Особливо, якщо до духовки можуть мати доступ маленькі діти, загроза обпектися при приготуванні їжі буде геть відсутнім. Про таймер можна було б і не згадувати, незважаючи на всю його користь. Практично всі сучасні духовки мають цей елемент у себе на борту. Рожен і гриль можуть стати хорошими помічниками Вам на кухні. На рожні легко і просто можна готувати курку або шашлики. Рівномірне обсмажування досягається завдяки обертанню вертіла електродвигуном. А гриль дозволить насолодитися хрусткою скоринкою Ваших страв. Набір функціоналу значно варіюється від моделі до моделі, тому остаточний вибір можна зробити тільки після бесіди з консультантом або вивчення технічного паспорта пристрою.

Висота і глибина духових шаф стандартна (різниця в кілька міліметрів ролі не грає), а от по ширині вони можуть відрізнятися. Зазвичай ширина духовки дорівнює 60 см, іноді 70 см або 90 см. Якщо кухня невелика, а духова шафа просто необхідний, то зверніть увагу на електричні духові шафи шириною 45 см і 50 см.

За кількістю функцій і можливості їх комбінувати електричні побутові духовки залишають позаду духовки газові. Вони мають у своєму арсеналі до 12 режимів приготування їжі, тоді як у класичних газових духових шаф всього 4 режиму (стільки ж режимів у недорогих електричних духовок). Різні режими готування обумовлені поєднанням різних типів нагріву: верхнього, нижнього або того й іншого одночасно, а також використання конвекційного вентилятора. Також однією з функцій може бути функція СВЧ. Такий духова шафа підійде тим, хто не хоче купувати мікрохвильовку окремо.

Важливі моменти:

 1. Особливі можливості очищення, про які буде сказано нижче.
 2. Додаткові скла на двері духової шафи, що збільшують його вартість, але і забезпечують холодну поверхню зовні.
 3. Таймер. Знаючи час, необхідний для приготування конкретного продукту, потрібно лише виставити відповідний режим, і можна займатися своїми справами, не контролюючи процеси в духовій шафі.
 4. Функція обдування стінок духової шафи холодним повітрям. Це не впливає на якість роботи самої духовки, але дозволяє запобігти надмірне нагрівання і деформації стінок меблів, в яку даний духова шафа вбудований.
 5. Релінги для висунення дека з духовки. Дуже зручно, тому що дозволяє не лізти на всю глибину гарячого шафи з ризиком обпектися, а висунути готують їжу назовні.
  Функція гриля, без якої цілком можна обійтися, але вона додає пікантності ряду рецептів.
 6. Можливість розморожування продуктів в режимі духової шафи. Коли немає мікрохвильової печі, дана функція прискорює процес приготування їжі.
 7. Режим для підсушування фруктів або ягід, актуальний в сезон заготівель. Достатньо лише викласти на деко порізані яблука чи інші плоди і виставити відповідний режим і через 3-4 години отримати чудові сухофрукти без впливу хімічних речовин або продуктів життєдіяльності комах, без яких не обійтися при звичайній сушці на сонці.
 8. Ручки і перемикачі режимів, які можна втопити вглиб поверхні. Особливо зручно в сім’ях з дітьми, яким так і хочеться що-небудь покриття.
 9. Ряд моделей пропонує додатковий щуп для розпізнавання температури всередині продукту, особливо необхідний для тих, хто віддає перевагу запікати м’ясо великими шматками і сумнівається в ступені його готовності.
  Categories: