Гриценко: в армії немає нічого, голі та босі

Май 13 06:48 2014

Анатолій Гриценко відвідав військоу частину у Бродах та розповів про побачете нашому журналу.

Під час роботи у Львові заїхав до бригади армійської авіації у Броди, де зараз лейтенантом-зенітником служить син Олексій. 7:30 ранку — життя військового містечка кипить. Виступив перед особовим складом. Поговорили з офіцерами, командуванням бригади. Що Вам сказати? Моральний дух у бригаді є, це напевно. Але більше немає нічого. Ліжка, розкладушки, подушки, матраци, простирадла — приносять люди із сусідніх населених пунктів. Що принесуть — те і є. Не принесуть — суцільні злидні.

 

Гриценко

Гриценко

Бригада з її проблемами відірвана від Києва, здається, на десятки тисяч кілометрів. Бригада воює, уже втрачає людей — Київ живе своїм паперово-бюрократичним життям, неначе й загрози війни немає. Пройти льотчику-резервісту медкомісію — треба витратити півтора місяці, замість реально необхідної однієї доби, і їхати до того ж треба за сотні кілометрів. Та ще й хабарі лікарям у Вінниці платити. Навіть якщо той резервіст літає постійно як цивільний або навіть як військовий, але прибув з іншого відомства. Маразм! Нагнали через військкомати льотчиків, які крім тренажера, більш ні на чому не літали взагалі. Зате план для галочки воєнкомами виконано. Штатний роспис бригади дотепер не затверджено, у Генштабі не поспішають. Нові люди в бригаду прибувають, але розміщувати їх немає де, форми теж немає, тилові служби не чешуться. Біда.

Одразу після прильоту в Бориспіль поїхав до міністра оборони. Міністр Коваль, треба віддати належне, схоплює проблеми швидко — тихий саботаж генералітету його теж уже дістав і змушує вникати в ситуацію особисто, інколи напряму, аж до комбата, тоді його завдання не спотворюються, виконуються. Думаю, ближчим часом будуть серйозні кадрові зміни, далі терпіти саботаж і тупість неприпустимо. Рішення проблем, які озвучили офіцери бригади, знайшли з міністром швидко, протягом 20 хвилин. Ситуація буде виправлена. Сподіваюся, не лише у Бродах, а загалом і системно, але напевно вже не з цим складом Генштабу, принаймні його керівного ядра. Ступінь депрофесіоналізації й дебілізації на вищих щаблях уже такий, що армію доведеться відбудовувати практично з нуля. На цій оптимістичній ноті — добраніч. Завтра о шостій ранку — на Хмельницький. 

  Categories: