Що таке Слов’янськ? Банда та кримінал

Май 12 08:19 2014

Олександр Гановченко ніколи не був військовим. Жив у Луганську , працював у шахті. Машиніст гірничо -виймальних машин 6 -го розряду. Правда, останнім часом займався бізнесом — володів СТО . Про себе каже: «Я відмінний механік і шикарний зварювальник » . Кілька місяців він провів у Києві , на Майдані.
— Як навіщо ? Потім, що неможливо ж було при цьому злодійському режимі жити. Працювати . Ви у будь-якого бізнесмена запитаєте , навіщо він там стояв ? Щоб з нього перестали хабара вимагати і віджимати зароблене.
Майдан Гановченко згадує з теплом. У прямому і переносному сенсі.
— На Грушевського я в боях участі не брав. Ну , в силу віку. Мені хлопці кажуть : «Ти давай тут сиди в наметі , грубку топи » . Я був черговим по наметі. Моя справа була — тепло зберігати.
Настав тепло природне. А в деяких регіонах України навіть » жара» . У зв’язку з чим , колишній » черговий по наметі » вирушив добровольцем до армії.

— Що я бачив на цій війні ? Я бачив бабку , застреленого в потилицю , у якої сережки вирвані з вух.
Бачив , як зупиняють вантажівку з продуктами , вивертають його , грабують. Серед білого дня в Слов’янську. Хто це робить ? Звичайні бандити. Які вони до біса сепаратисти ? Їм та Росія нахрен не потрібна.

Щоб зрозуміти , хто воює на Донбасі , треба жити на Донбасі. Треба мати уявлення про те , що таке Луганськ , Слов’янськ і так далі. Я вам поясню .
З 90- х років в Луганській області формувалася ідеологія злодійської влади . Вертикаль така : місцеві депутати , міліція і кримінал. А кримінал там — кожен другий. Зайдіть в будь-яку в’язницю. Хто сидить? Луганська , Донецька області. За що сидить ? Та хоч за тазик алюмінієвий . Він вийшов , він вже кримінальний елемент . Чим він далі буде займатися? Звичайно » бізнесом» в лапках. І умови прості : хочеш наркотою торгувати — торгуй , хочеш зброєю — будь ласка. Головне — ментам і чиновникам відстібати частку .

Це раз . Друге : вугілля . Незаконний видобуток і торгівля. Вугілля- антрацит , чули про таке? Вища якість , залягання з виходом на поверхню. Копай — не хочу. Вільна контрабанда . ЗІЛамі в Ростовську область возили . Поставки налагоджені , з митницею домовлено. У кожного своя доля. Це система , розумієте ? Це держава в державі. І вони за це своє » держава » боротимуться . Не за Росію , не за Путіна. А за можливість жити так , як вони звикли жити. Поза законом .

Ось ці люди і є основні бойовики і екстремісти . Це особисто моя думка .
Крім того , у росіян там свої інтереси. Пов’язані з тим же кримінальним бізнесом . Наркотики , зброя , повії. Там теж свої канали , трафіки . Звідки в Слов’янську чеченські бойовики ? Всі з тих же причин . Вони там захищають свої інтереси. І від годівниці так просто не відмовляться.
А Путін … Путін свій Крим отримав. І будує там газопровід. Трубу цю він буде захищати, а Донбас йому не потрібен. Я так вважаю » .

— Тепер дивіться , є ще одна категорія людей. Не ті, які в нас стріляють , а ті які не дають нам відстрілюватися. пояснюю:
Ось Слов’янськ . Лежать покришки — типу барикада . За покришками стоять люди — типу мирні жителі. За ними — бойовики . Ми намагаємося розібрати ці барикади , люди нас не підпускають. Кричать , лаються , заважають. Кидаємо туди сльозогінний газ , щоб вони відійшли . Ну не стріляти ж по тіткам ? ! Звідти , за спин » мирних жителів» , у відповідь летять » коктейлі Молотова». Ми в такому випадку маємо право на відповідь вогонь. Але я , наприклад, не можу вистрілити в людину , я зміг тільки під ноги …
Ці люди , якщо придивитися , їх можна і в інших містах побачити. Це спеціальні люди. Так званий живий щит.
Але більшість — це реальні мирні жителі. Вони страшенно втомилися і заплуталися. Хто свої ? Хто чужі? Ну , скажімо , багато хто сумнівався в легітимності нової влади. Я останнім часом помічаю , що потихеньку люди починають розуміти — ми приїхали захищати їх. Від грабежів , від криміналу .
Ось , кажуть: мовляв , що там церемониться з цими екстремістами ? ! А я вважаю правильним , що війська не підривають будівлі. Не працюють на знищення . Ну , що накажіть через одного бойовика накрити цілий двір? А якщо там людина в офісі сидить? Люди працюють , між іншим. Так, нас , можливо , ранять і навіть вбивають. Але , ми — солдати . І люди цивільні повинні відчувати захищеність поруч.
Настрої різні у населення. Хтось бандерівців боїться , заляканий пропагандою. Хтось мріє отримати російський паспорт , щоб вільно пересуватися через кордон. Але , війни при цьому не хоче ніхто.
Я ось дзвонив вчора однокласниці . Півтори години пояснював їй ситуацію . Вона вживає слово одне і те ж: » Навіщо ви зі зброєю прийшли? » Це ж , каже , — громадянська війна.
Я їй кажу : «Стоп , Інна ! Їх автомати — це в’язниця . А у мене автомат в руках абсолютно легально. Відчуваєш різницю? »
У нас , у кожного документи перевірили , медогляд ми пройшли , підготовку пройшли , зброю і боєприпаси видані офіційно. А там ? Де вони взяли зброю , хто їх психіку перевіряв ? І це не пляшечки із запальною сумішшю , це справжні гранатомети .
Треба говорити про це. Люди не розуміють багато чого . Не аналізують .

  Categories: