Львівський беркут: немає бронижетелів, спимо на підлозі

Май 11 12:11 2014

Львівський беркут: спимо на підлозі, бронижелетів немає, харчування нуль. 

Співзасновник правозахисної громадської організації «Гармонія і порядок» Дмитро Гудима підтвердив, що львівські спецпризначенців насправді не звільнили: «Мені відомо, що звільнень не було, це таке собі публічне застереження для саботажників. Очевидно, причини відмови були серйозними і люди змогли б поновитися на службу через суд». За спецпризначенців вступилася профспілка.

Львівський беркут

Львівський беркут

«А ще міліції бракує кадрів, особливо у спецпідрозділи», — розповів правозахисник Гудима. Водночас, експерт припускає, що справжні причини могли не називатися керівництвом міліції, аби не «відкривати карти» перед сепаратистами.

Правозахисник каже, що умови, в яких зараз перебувають львівські спецпризначенці на Луганщині сприяють деморалізації підрозділу. «Вони вже їхали з підірваним морально-бойовим духом, без спецзасобів для особистого захисту, та ще й на місці їм видали недостатньо протигазів, вогнегасників, застаріла зброя, вони пісок носять, щоб у разі чого гасити пожежу», — розповів голова правозахисної організації.

Ідеологічні конфлікти

Але найголовніше, каже він, це дислокація львівського підрозділу. «Вони на другому поверсі управління міліції, а на першому луганські міліціянти, які відкрито демонструють несприйняття «гостей». Через ідеологічні розбіжності навіть виникають конфлікти», — каже Гудима. За його інформацією, умови перебування львівського підрозділу, м’яко кажучи, не найкращі. «Тиждень службовці не мали змоги помитися, нещодавно їм дозволили закупити харчі у місті на випадок блокування управління, сплять всі на підлозі», — розповідає подробиці правозахисник.

На думку Гудими, поїздки екс-беркутівців на Майдан і на схід країни особливо не різняться у тому плані, що як в першому, так і в другому випадках вони достеменно не знали, де саме братимуть участь, і чим це закінчиться. Але на сході більше тривоги, каже він, бо львівські бійці без належних засобів захисту та в ідеологічному конфлікті з місцевими підрозділами. До того ж, навряд чи ці загони готували до протистоянь сепаратистам, розмірковує правозахисник, бо ніхто серйозно не розглядав можливої загрози цілісності держави.

  Categories: