Дровяник для дачі: будуємо своїми руками

Апрель 07 20:40 2014

Де зберігати дрова? Зрозуміло, для зберігання дров необхідний хороший дровянік. Чи знаєте ви , що таке дровянік і чим він відрізняється від звичайного сараю? Відмінність є, і воно полягає в тому , що в дровянік паливо може зберігатися роками, не втрачаючи при цьому своєї горючості . Зрозуміло, сарай такого ефекту ні за яких обставин гарантувати не може.

Отже , як побудувати відкритий дровянік своїми руками?

Будівництво починається з підготовки підручних матеріалів , з яких буде збиратися ця нехитра , але тим не менш ефективна конструкція . Також на даному етапі слід визначитися з місцем , де споруду можна розмістити , і скласти план майбутньої споруди . Дровянік повинен захищати дрова від негативного впливу факторів зовнішнього середовища ( атмосферні опади , вологість і т.д.). Але саме відкрита конструкція забезпечує оптимальну проветриваемость вмісту і виключає появу цвілі і гниття дров.

Для економії будівельних матеріалів в якості однієї зі стін дровяніка можна використовувати стіну дачної забудови . До речі , таке рішення дещо знизить тепловтрати при опаленні будинку .

В основі дровяніка слід будувати каркас з дерев’яних брусів 100х100 мм. Як вже було сказано , довгою стіною послужить стіна будинку. Бруси, які стануть каркасом для бічних стін, слід встановити на певній відстані від стіни будинку, так щоб периметр майбутнього дровяніка утворив прямокутник. Глибину дровяніка розраховуємо виходячи з кількості заготовляється дров. Якщо дров багато і вони складуються в 3 ряди, то довжину поліна 60 см множимо на 3 і отримуємо 1,8 метра.

Бруси в чистому вигляді закопувати в грунт непрактично. Щоб продовжити ресурс споруди, кінці брусів слід просмолити. Отриманий каркас повинен являти собою паралелепіпед. Для того щоб каркас споруди не змінив з часом своєї геометрії, його можна зміцнити діагональними перемичками , виготовленими з прямокутного бруса.

На наступному етапі настилається дах. Якщо дровянік примикає до будівельного об’єкту, дах буде односхилої, якщо стоїть окремо — двосхилим. Дах настилається шиферна з кутом ската не менше 20 градусів.

  Categories: