Виховання хлопчиків: правила

Март 30 14:53 2014

Як виховувати хлопчиків? Хтось скаже — розвивати фізичну силу, відповідальність, стійкість. Але як тоді бути з хлопчиками чутливими та емоційними?

Чи можна знайти баланс між природною ніжністю по відношенню до дитини і твердістю, необхідної для вироблення характеру? Що робити, якщо перед очима у дитини немає зразка чоловічої поведінки у вигляді тата? Та й чи залишилися в наш час чоловіки, які можуть послужити прикладом для хлопчаків? На ці та інші складні питання нам відповідають експерти «ДО», а також наші герої — чоловіки, які гідно змогли проявити себе як люблячі, сильні і відповідальні батьки.

  З чого вони зроблені

Відомий сексолог і соціолог, академік РАН, професор Ігор Кон у своїй новій книзі «Хлопчик — батько чоловіка» говорить про те, що багато в чому хлопчики — «забуті діти», слабка ланка сучасного виховання.

Детально аналізуючи всі сторони хлоп’ячої життя , занурюючись в історію , в традиції виховання чоловіків у різних культурах , Ігор Кон розповідає батькам , вихователям , дружинам і подругам про те , « з чого зроблені хлопчики.

Чому хлопчики заслуговують набагато більш серйозної уваги , ніж вони мають сьогодні ? Автор наводить дані дослідження канадських фахівців з молодіжних проблем. При тому, що Канада — одна з найбільш благополучних країн, виявилося, що:

• хлопчики відповідальні за 90% правопорушень, пов’язаних з алкоголем і наркотиками;
• четверо з п’яти підозрюваних у скоєнні злочинів неповнолітніх — хлопчики.

Почасти ці проблеми обумовлені самою природою хлопчиків, для цього потрібен гормон роста їх прагненням до ризику і пригодам, але почасти — неправильними уявленнями батьків про те, як треба хлопчиків виховувати і чому навчати. Наприклад, багато хто не надає значення тому, чи вміє син проявляти емоції. Навпаки, хлопчиків всіляко вчать ховати свої образи і сльози всередині.

  Categories: