Створення сайтів – від нуля до ста

Март 30 15:27 2014

Мабуть, у кожного, хто хоч раз замислювався про необхідність створення сайту для розвитку свого бізнесу, виникало питання: у скільки цей сайт обійдеться. Безумовно, сайт дає великі перспективи для компанії і при правильній організації дій може підняти її на новий рівень. Але занадто велика вартість послуг з розробки сайту і його рекламі може боляче вдарити по кишені, особливо для керівника малого бізнесу, адже при невеликому обороті доводиться надавати значення навіть несуттєвим витрат, не кажучи про щось більше.

Як правило, власника компанії цікавлять наступні питання про вартість сайту:

Які правила ціноутворення розробки сайтів?

Як не потрапити в «пастку ексклюзивної розробки»?

Чим відрізняється сайт за 1 тисячу від сайту за 5 тисяч гривень в Чернівцях?

Вибір партнера: що краще — студія, фрілансер, штатний програміст?

Як визначити компетентність майбутнього партнера?

Розглянемо ці питання по порядку.

Створення сайтів

Створення сайтів

Що таке сайт?

Насамперед слід звернути увагу на те, що сайт — це складне, трудомістке у розробці програмне забезпечення. І ось чому:

У першу чергу, це унікальний програмний продукт, з яким взаємодіє безліч людей різного віку, статі, рівня володіння комп’ютером.

На сайт покладено безліч функцій, починаючи від рекламного представлення компанії перед потенційними клієнтами і закінчуючи участю в управлінні бізнес-процесами компанії (наприклад, прийом замовлень і платежів).

Створення сайтів Чернівці — це програмний продукт, який повинен працювати в інтернеті на десятці різних браузерів (InternetExplorer, FireFox, Googleі т.д.) , платформах (ПК, мобільні, планшетні). Сайт повинен працювати на різних каналах інтернету — від слабких dial — up, до високошвидкісних. Сайт повинен бути легко керованим для користувачів, які не володіють основами програмування та суміжних з ним областей.

Це програмний продукт, розробка якого складається з декількох складних етапів (проектування, дизайн, верстка, програмування, наповнення, запуск на хостингу), в які залучено велику кількість різних фахівців.

І, що особливо важливо, кожен клієнт хоче отримати свій унікальний сайт, не схожий на всі інші.

Розглянемо безпосередньо розробку сайту.

З точки зору підготовки комерційних пропозицій можна виділити два типи сайтів:

нестандартний сайт з оригінальним дизайном,

стандартний сайт або коробкове рішення.

Нестандартний сайт з оригінальним дизайном

Поняття нестандартного сайту полягає в його унікальності за такими параметрами:

-команда,

-підхід до роботи,

-проектування,

-дизайн,

програмування,

-підтримка і супровід,

-вартість.

Якщо щось з цього списку не є унікальним, то і сайт не може вважатися таким, як того хоче замовник. Точніше втрачається сенс унікальності.

Перш за все, необхідно зрозуміти маркетингові завдання сайту, позиціонування компанії на ринку, точки схожості з лідерами ринку і точки відмінності. Це завдання маркетолога і менеджера проекту. Перш, ніж почнеться реальна робота над сайтом, пройде не одна зустріч з клієнтом. Щоб отримати якісний результат, буде потрібно занурення в бізнес клієнта.

На наступному етапі йде робота над візуальною концепцією проекту . Ось невеличка ілюстрація цього процесу:

Проектувальник розробляє прототип сайту і готує технічне завдання для розробників.

Арт-директор працює над креативною частиною проекту. Потрібно придумати ту візуальну ідею, яка буде найбільш близька і зрозуміла тієї цільової аудиторії, на яку розрахований проект.

Далі йде тривалий процес узгодження ідеї, дизайн макетів сайту. Дизайнери малюють кожну сторінку сайту, приділяючи велику увагу дрібницям. Кожен елемент на сайті продуманий, нічого зайвого.

Все, що придумали на етапі проектування і дизайну, необхідно запрограмувати, тому розробка сайтів Чернівці має вдихнути в проект життя. На цьому етапі підключаються верстальник, програмісти і тестувальник, контент-менеджер. Цією командою проект розробляється, наповнюється, доводиться до етапу запуску і викладення на хостинг.

У проектах такого рівня реалізується, як правило, будь-який функціонал.

Термін і вартість розробки

Тривалість розробки таких проектів, як правило, становить 2-3 місяці, якщо в проекті не використовується складний функціонал по частині інтеграції з 1С та іншим програмним забезпеченням. Відповідно, при такій тривалості виконання проекту та великій команді розробників, бюджет проекту починається від 15 тисяч гривень, навіть по чернівецьких цінах.

унікальна підтримка

Підтримка унікальних проектів вимагає свого унікального підходу. За будь-якою зміною дизайну, наповнення сайту бажано звертатися в студію — розробника. Це дозволить зберігати високий професійний рівень виконання сайту.

Дуже часто можна спостерігати картину, коли замовники, беручись за самостійне наповнення сайту, можуть зіпсувати його зовнішній вигляд. Навіщо, питається, було витрачати величезні гроші на розробку, щоб потім в один момент все зіпсувати?

високі ризики

Очевидно, процес створення нестандартного сайту досить трудомісткий. На практиці дуже багато проектів такого плану схильні до ризику багаторазового збільшення термінів. Причиною тому можуть виступати не тільки виконавці, а й самі замовники. Тривалі етапи погоджень (3-5 осіб, що рішення), відпустки відповідальних співробітників компанії й інші причини — все це впливає на терміни виконання проектів. Іноді розробка проекту триває більше трьох (!) Років саме з вини клієнта.

Що отримує замовник на виході:

в першу чергу, це нестандартний дизайн, що запам’ятовується, який повинен сподобатися обраної цільової аудиторії;

якщо все було зроблено правильно, сайт повинен ефективно вирішувати поставлені маркетингові завдання , які на нього поклали;

також дорогі оригінальні інтернет-проекти підкреслюють статус компанії.

Важливо відзначити, що проведення маркетингових робіт у вартість сайту не закладено. Інакше вийде гарний погляд дизайнера на бізнес замовника, не більше того.

У якому випадку варто замовляти ексклюзив?

Як правило, це виправдано в таких випадках:

Вам потрібен промо-сайт, який повинен оригінально представити неоригінальний продукт або послугу (наприклад, зубна паста, автомобіль і т.д.). Якщо продукт є унікальним і якісним, він і без дорогого сайту буде добре продаватися.

Ви уявляєте відомий бренд і ви просто не можете замовити сайт нижче певної вартості. Ризик затягнутих термінів і невиконаної роботи коштуватиме компанії значно дорожче.

Ви працюєте в VIP-сегменті. Сайт повинен відповідати дорогому інтер’єру, аксесуарам, автомобілю і пр. Важлива цілісність.

Сайт є сервісом. Відвідувачі хочуть користуватися дуже зручними і красивими проектами. У даному випадку дизайн і детальне опрацювання дрібниць дуже важливі. За це варто переплатити.

стандартні сайти

У більшості замовників є стереотип, що шаблонні або стандартні рішення — це погано. Насправді це не завжди так. Часто буває навпаки, коли такі сайти виходять більш якісними і працездатними, ніж унікальні, нестандартні рішення. І відбувається це з наступних причин:

Стандартна сітка розміщення елементів сайту. Для шаблонних сайтів, як правило, використовується перевірена на тисячах сайтів сітка розміщення елементів (меню, шапка сайту, інформаційний зміст). Користувач, приходячи на сайт, вже інтуїтивно розуміє, де потрібно шукати якусь інформацію.

Стандартні програмні модулі протестовані багато разів на різних проектах і з великою ймовірністю будуть коректно працювати і на будь-якому новому сайті, чого не можна з упевненістю сказати про нестандартні програмні рішення.

Так, для стандартного варіанту є обмеження по дизайну, але якщо для покупця вирішальним є ціна або просто наявність товару або послуги, оригінальність дизайну відходить на другий план. Звичайно, в будь-якому випадку, сайт повинен бути акуратним і приємним оку.

При розробці стандартного сайту в Чернівцях немає тривалого етапу проектування, придумування оригінальної графічної ідеї і нестандартної подачі матеріалу. Все робиться за стандартами, при цьому все робиться швидко і добре. У підсумку сайти виходять інтуїтивно — зрозумілими всім категоріям користувачів.

  Categories: