Олексій Мочанов звернувся до Майдану та влади

Январь 21 15:48 2014

Олексій Мочанов звернувся до Майдану та влади з відкритим листом про події в Києві та Україні. Редакція журналу Україна публікує оригінальний лист.

Олексій Мочанов фото

Олексій Мочанов

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ВСІХ СТОРОНАМ УКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДЯНСЬКОГО КОНФЛІКТУ

У передмові — про тих, кого називають Тітушкамі і кого звезли до Києва на якісь безглузді з моєю маленькою дзвіниці акції протесту , агресії і вандалізму.

Я б зрозумів , якби централізовано або де- централізовано , але з усією України (не обов’язково Південно-Східної , в різних регіонах нашої великої роздирається Євро — Російським питанням Держави живуть різні люди , які мають різні точки зору — і це абсолютно нормально!

У тому числі і в Центральній Україні , і на Західній ), я б зрозумів якби в Київ з’їхався б просвітлений народ , готовий протиставити « обоссал все підворіття смердючим бомжам — майдаунів » себе як культурна еліта з громадянською позицією і бажанням « кістьми лягти за Свою Україна ! ».

Чи не припускаю , як би вони могли діяти в Києві ( вийти до Майдану на діалог замість своїх політиків , за яких вони в інтернеті тримають мазу , встати між Майданом і частинами МВС , змінити строковиків своїми силами самооборони , агітувати за « обоссал підворіттях » у свій бік , відтираючи графіті і те, що « обоссал Бандерштадт » , роздавати друковані матеріали з аргументами на користь тих , кого вони нам своєю більшістю понавибіралі або томики Пушкіна , Лермонтова , Тютчева , Гумільова , Багрицького , Толстого , Блоку , які вони поза всяким сумнівом всі читали і знають якщо не напам’ять , то близько до тексту … )

Але , дозвольте ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Я сьогодні пів- ночі своїми очима спостерігав в центрі мого рідного міста групи з 50-80-100-150 молодих обезбашенних пацанів , які тинялісь зграйками і зграями між Золотими Воротами , парком Шевченка ( не здивуюся , якщо вони думали , що це парк імені нашого володаря Золотого М’яча -2004) , Старим Ботсадом на метро Університет , площею Перемоги і Контрактовій — Поштовій — і вели себе як татаро- монголи часів перших падінь Києва .

З палицями і кульком , з яких вони діставали заготовлені для них каміння , вони налітали на проїжджаючі автомобілі , трощили їм скла , били своїми дрючками по дверях , міняли дислокацію — і на наступному перехресті витворяли те ж саме. Це було біля Золотих Воріт , на розі з Фундуклеївської навпроти центрального входу в Оперний театр , у кварталі від Володимирського собору на вулиці Франка , на Ярославовому валу …

Я дзвонив , представлявся і інформував 102 ( мої виклики повинні бути задокументовані в 2:39 і 2:57 ) , викликав міліцію , зупиняв машини ДАІ з проханням передати негайно інформацію на центральну станцію , навіть розмовляв з ДЗГ ( позавідомчої охороною , в машині якої знаходиться три автоматники з АКСУ !) — ніякого результату.

І якщо мобільні патрулі ДАІ я ще можу зрозуміти (їх функція специфічна , і вони при мені передавали радіоповідомлення до себе на центр управління ) , то бездіяльність 02 , що не надіслала на місце скоєння злісних порушень жодної патрульної машини (можливо , весь особовий склад київської міліції зайнятий охороною ні Києва , а одного безживного кварталу на Печерських пагорбах ) і збройних повним боєкомплектом офіцерів ДЗГ мене переконало — у Києві зараз може витворяти хто хоче , що хоче , де хоче і коли хоче. Допомога якщо і прийде , то чи не від радирувати машин з давали Присягу навченими екіпажами , а тільки від запльованих офіційними ЗМІ авто- майданівців , без втручання яких у центральній частині столиці жителі з ранку не дорахувалися б десятків своїх автомобілів. На сотні у гастролерів не вистачило б каменів.

І яєць.

Скажіть мені просто як одному з простих людей , НІКОЛИ не закликав до насильства , сутичкам , стачкам і революційним поваленням і звершенням — чому ви прислали до Києва агітувати за себе і свою позицію не еліту ваших міст і політштабов , а — бичаче і нахабне розв’язне хулігани ? ? ?

Гопоту дешеву , частина з яких у минулому році тільки отримала перші в своєму житті Українські паспорта після досягнення 16 -річного віку , але тут же одягнувшись на паспорт Громадянина України обкладинки від паспортів СРСР? ? ? Або ви розраховували все звалити знову на Майдан і Бандерштадт ? ? ? Але ви бачили «інтерв’ю» ( показаннями ці соплі , розтерті по тій стороні екрану назвати ніхто не візьметься ) своїх прибульців ?

Вам самим не смішно? Чи не соромно? Чи не сумно ?

Відкличте їх назад і відправте вчитися.

Хоча б просто почати читати хоч щось , що перевищує довжиною смс з матюками і LOLамі , або газету з радянськими анекдотами в туалеті.

Я не знаю , хто їх привіз. І за чиєю командою .

Я знаю , звідки вони . Херсон , Харків, Миколаїв , Луганськ , Єнакієве (все це відображено в паспортах ) .

Є Хмельницький та Суми .

Є , на мій превеликий сором , кияни. Яким мотивації в 220 гривень досить , щоб почати трощити вулиці міста , в якому народився і живеш.

НЕ ПРОТИДІЯТИ ЗЛУ , в якому зараз звинувачують Київ всі кому не лінь , А САМИМ ТВОРИТИ ЗЛО І СВАВІЛЛЯ .

Сподіваючись , що це безкарно і тихцем , під покровом ночі і при повному потуранні ГУВС Києва . Я не політик , і не збираюся ним бути.

Я не кіт Леопольд і не дозволю собі мультяшно закликати озлоблених людей по обидві сторони пропахлих вже не тільки димом , а й порохом барикад «Хлопці , давайте жити дружно! »

Просто : Мужики! Зупиніться і включіть мозок! Жінок у політиці це стосується в тій же мірі!

Холодний та тверезий розум — єдине , що зараз в реальному дефіциті ! З обох боків!

Я , як і переважна більшість людей поза сутички і всередині її , просто прошу одуматися і хочу , щоб вуличні протистояння закінчилися !

А замість лайки і перестрілок на площах розпочався діалог і пошук реальних компромісів між політиками та громадськими діячами , готовими брати на себе ініціативу
і відповідальність за Країну і за те , що відбувається на вулицях і у владних кабінетах.

Досить мірятися пісюн у вигляді шеренг і колон , вистачить жбурляти один в одного коктейлі сцуко Молотова з обох боків! Розведіть конфліктуючі табори , обнулили ,
дайте взаємні гарантії від репресій , сядьте за стіл переговорів і подумайте не про себе і своїх грантах , кредитах , дебет і кредету ! А — про країну , про простих людей по обидві сторони барикад , про репутацію , про внесок до Нової Українську історію . Інакше це реально скінчиться громадянською війною.

Без усяких лапок і з абсолютно передбачуваними і очевидними наслідками.

Громадянською війною , в результаті якої на вила і в вогонь піде все , що вам і нам дісталося у спадок і все, що ми хто як міг налаштували і недобудували з 1991 року …
Встаньте один до одного обличчям! Почніть терміновий і зважений діалог ! Інакше , поки ви будете стояти один до одного дупами — станеться непоправне !

І коли ви все-таки розвернетеся на 180 градусів (життя змусить ) — між вами не буде Країни і Народу .

  Categories: