Росія та Індія будують нафтопровід ціною 30 мільярдів доларів

Январь 15 17:41 2014

Москва і Нью-Делі обговорюють будівництво нафтопроводу з Росії до Індії. Інвестиції можуть досягти $30 млрд, однак, за словами експертів, це буде в прямому сенсі слова закопування грошей у землю. Проект економічно недоцільний, Індії набагато простіше закуповувати дешевшу нафту з Ірану. Росії, в свою чергу, значно дешевше обійдуться поставки в Південну Азію за допомогою танкерів.

нафтопровід

нафтопровід

Росія і Індія ведуть переговори про будівництво трубопроводу, по якому на Індостан піде російська нафта. Про це в середу повідомляє видання The Financial Express з посиланням на главу євразійського департаменту індійського МЗС Аджая Бісарію. За його словами, будівництво нафтопроводу обговорювалося в жовтні 2013 року в ході візиту до Москви прем’єр-міністра Манмохана Сінгха.

Втім, найбільша індійська нафтогазова компанія Oil and Natural Gas Corporation (ONGC) заговорила про зацікавленість в проекті нафтопроводу ще в березні минулого року, під час семінару «Стратегічні контури російсько-індійського торговельно-економічного співробітництва». За даними FE, йдеться про будівництво нафтопроводу, який буде прокладений з Росії через Казахстан і Узбекистан, а далі піде до Індії паралельно газопроводу TAPI — через Туркменію, Афганістан і Пакистан.

Загальний обсяг інвестицій може досягти $ 30 млрд, при тому що в 2012 році мінерального палива і нафти з Росії до Індії було поставлено всього на $ 176 млн.

У той же час джерело в нафтовій галузі розповів журналу Україна, що темпи зростання нафтового імпорту в Індії сповільнюються. Якщо в 2012 році в порівнянні з попереднім роком імпорт виріс на 4,7 %, то за десять місяців 2013 зростання склало лише 2,2 % (у жовтні 2013 Індія імпортувала 4,3 млн барелів нафти на добу). «Це пов’язано з уповільненням загального економічного зростання в країнах Азії, — пояснює співрозмовник — Через це багато проектів нафтопереробних заводів переносяться за термінами, так як стільки нафтопродуктів просто не потрібно, а отже, не потрібно і багато нафти.

«Індії набагато простіше закуповувати дешевшу за менших транспортних витрат нафту в Ірані, а Росії немає сенсу конкурувати на індійському ринку з іранською нафтою, — пояснює джерело. — Враховуючи ці фактори, будувати настільки дорогою нафтопровід означає буквально закопати гроші в землю». Безумовно можна сказати продаю квартиру в Рязани, але насправді цьому ніхто не повірить, оскільки це серйозний проект.

«Проект російсько-індійського нафтопроводу завідомо економічно недоцільний, — вважає провідний експерт Союзу нафтогазопромисловців Росії Рустам Танкаєв. — Прокласти подібний технологічний коридор дуже складно, поставки з урахуванням витрат стануть невигідні».

  Categories: