Шопінг з картками MasterCard і VISA

Январь 03 12:05 2014

Під час свят багато хто вирішує брати з собою у відпустку гроші готівкою, на картці або в дорожніх чеках. Журнал Україна розбирався, як вважається курс обміну валют при безготівковій купівлі за кордоном, яку комісію бере банк-емітент і чому в Європі вигідніше платити MasterCard, а в США — картою Visa.

У закордонних поїздках фінансисти і банкіри дружно радять віддавати перевагу банківським карткам, називаючи такий спосіб оплати товарів і послуг найбезпечнішим, зручним і вигідним. В результаті активної пропаганди безготівкових способів оплати число випущених карток постійно зростає. За даними банку, в першому кварталі 2013 року в Україні було емітовано 250 тис. пластикових карт, у другому кварталі — 180 тис. Зростання за рік склав 12,5%.

Крім того що карту везти безпечніше, у такого варіанту є ще плюси. «Не треба міняти гроші на місцеву валюту, яку потім забудеш поміняти назад на рублі і привезеш частину грошей; в разі великих планів на шопінг за кордоном не треба везти з собою масу готівки, які, можливо, навіть доведеться декларувати», — запевняє Володимир Динський, директор з управління ризиками Visa в Україні.

Дійсно, якщо ви їдете до Європи або США на Шопінг, проблеми при такому способі оплати зазвичай не виникають ні в магазині, ні в таксі, ні в ресторані, ні в готелі.

Однак, на жаль, не завжди розплатитися карткою замість готівки буде вигідним рішенням, особливо якщо ваша картка прив’язана гривневого рахунку.

Якщо у вас рахунок в доларах або євро, з картки буде списуватися саме та сума, яку ви захочете витратити. Вам не доведеться гадати, за яким курсом була проведена конвертація і списав чи банк додаткову комісію, тому що за проведення операції в тій валюті, в якій був відкритий рахунок, її немає. Єдине, що варто враховувати, — це те, що всі операції за кордоном у системі Visa будуть проводитися через долари, а в системі MasterCard — через євро.

Тобто загальне правило: якщо ви збираєтеся подорожувати по Європі, то краще всього використовувати банківську картку MasterCard, а якщо по США — то Visa.

  Categories: