Вибухи в Росії: роль спецслужб

Декабрь 31 07:56 2013

Після серії терактів у Волгограді депутати Держдуми заговорили про необхідність скасувати мораторій на смертну кару. Правозахисники вважають, що подібні ініціативи носять популістський характер.

Після трагедії у Волгограді депутат Держдуми Роман Худяков (ЛДПР) вніс проект звернення нижньої палати парламенту до президента про скасування мораторію на застосування смертної кари. «Я розраховую, що звернення до глави держави« Про необхідність скасування мораторію на застосування смертної кари за окремі види злочинів підтримають не тільки фракції КПРФ, ЛДПР і Справедлива Росія, а й окремі депутати з Єдиної Росії, — сказав Худяков журналу Україна.

Деякі представники партії влади вже підтримали цю ідею. «Не тільки у зв’язку з цим випадком (терактами у Волгограді.), але послідовно дотримуюся позиції, що за такі злочини, як тероризм, злочини проти дітей, пов’язані з їх загибеллю, повинна бути смертна кара», — заявила глава комітету Держдуми з безпеки Ірина Ярова в ефірі телеканалу.

Втім, голова комітету Держдуми з конституційного законодавства і державного будівництва єдинорос Володимир Плігін вважає, що чинне законодавство передбачає досить ефективні заходи боротьби з тероризмом і важливо все їх використовувати.

«Я сам особисто обговорював з апаратом повпреда на Північному Кавказі можливість вивчення досвіду Ізраїлю щодо запобігання терактів. Я говорю не про повне копіюванні, а ось заходи Ізраїлю з охорони об’єктів, по додивившись, з використання агентурної мережі гідні вивчення», — говорить правозахисник. Найближчим часом, відзначає Брод, можливий черговий сплеск ісламофобії, почастішають напади на представників Кавказу.

Журнал Україна

  Categories: