Ситуація в економіці США — погляд з України

Декабрь 19 10:29 2013

У США скорочується фінансове стимулювання — на останньому в 2013 році засіданні Федрезерв вирішив зменшити щомісячний викуп облігацій на $ 10 млрд. Біржові індекси зростають. Відмовитися від стимулів буде нелегко, але США впораються, вважають експерти.

ekonomika-amerikaПочаток кінця стимулюючої програми, відомої як «нескінченне», або «третього», кількісне пом’якшення (QE3), покладено в США. З січня 2014 на ринок буде надходити на $ 10 млрд менше. Такий підсумок дводенного засідання комітету з відкритих ринків (FOMC) Федеральної резервної системи (ФРС) США. Ставка рефінансування залишена на мінімальному рівні 0-0,25% річних.

Федрезерв зменшить покупки казначейських облігацій (US Treasuries) з $ 45 млрд до $ 40 млрд на місяць, іпотечних паперів — з $ 40 млрд до $ 35 млрд на місяць.

Ринки відреагували бурхливим ростом. Знижувалися до винесення рішення американські біржові індекси після його оголошення впевнено пішли вгору. Dow Jones росте на 1,2%, S & P — на 0,6%. У заяві ФРС учасники ринку побачили позитивні сигнали про стан економіки США. Зростання названий «помірним», відзначено поліпшення практично у всіх секторах, крім ринку житла. «Інформація, отримана після жовтневого засідання FOMC, в цілому вказує на збільшення економічної активності помірними темпами», — йдеться в повідомленні. «Умови на ринку праці продемонстрували подальше поліпшення, рівень безробіття знизився, але залишається підвищеним», — наголошується в документі.

Це завжди важко — відмовлятися від подібних заходів. Нічого, переживуть. Не в перший раз», — спокійний Аганбегян. Він зізнається, що економічна ситуація в США не викликає серйозних побоювань. Потрібно розвивати малий бізнес та завжди шукати варіанти ремонт квартир цены — більш необхідніше, інші економічні моменти. «За кого я спокійний, так це за США. Я навіть за Європу вже теж спокійний, вона почала вставати з колін, бо веде активну політику. Я за Україну неспокійний. Тому що ми йдемо напівзаходами», — говорить професор.

  Categories: