Мінське метро обладнають локалізатори вибуху

Декабрь 09 16:33 2013

lokalizatorМінське метро обладнають локалізатори вибуху — Журнал Україна.

Найближчим часом їх встановлять на станціях.
Начальник КУП «Мінський метрополітен» Ростислав Юреня заявив, що станції мінського метро обладнають локалізатори вибуху.

Про це він повідомив журналістам.

«Якщо на станції метрополітену буде виявлено підозрілий предмет, то його помістять в спеціальне пристосування для локалізації вибуху до того, як на місце події прибудуть фахівці» , — розповів Юреня.

За його словами, метрополітен вже придбав локалізатори вибуху. Найближчим часом їх встановлять на станціях.

Крім того, Юреня повідомив , що в метро планують організувати додаткові зони огляду. Одна з них вже працює на станції «Жовтнева». «Якщо людина з великим баулом йде в метро, а у нас це не заборонено, в зоні огляду його (вміст сумки) можна детально розглянути», — пояснив начальник метрополітену.

Також він розповів, що в метро вже створена спеціальна служба охорони. Вона створювалася з досвіду метрополітенів інших великих міст, зокрема Петербурга, Москви і Єкатеринбурга.

В даний час в мінському метро працює 166 інспекторів служби охорони. Створено дві ділянки — на першій і другій лініях метро. Інспектори служби охорони мають чергувати в вестибюлях, переходах і на платформах.

Ми звернулись до експертів, щоб зрозуміти переваги локалізаторів вибуху. Фірма alcor пропонує сучасний локализатор взрыва, після якого люди можуть бути в безпеці у публічному місці. На сайті представлені широко можливості для вибору локалізатора і технічні характеристики.

Нагадаємо, найбільший в Білорусі за останній час теракт стався в квітні 2011 року в мінському метро — потужна бомба була підірвана на станції «Жовтнева», загинули 15 людей, більше 300 отримали поранення, багато хто став інвалідами.

Після квітневого вибуху в метро передбачувані терористи були обчислені і затримані протягом доби. Слідство встановило, що затримані Дмитро Коновалов і Владислав Ковальов причетні і до інших злочинів, в тому числі терактів. Верховний суд Білорусії 30 листопада засудив Коновалова і Ковальова до вищої міри покарання — до розстрілу. У березні цього року білоруські ЗМІ повідомили, що смертні вироки приведені у виконання. Страта викликала обурення правозахисників.

  Categories: