В Україні побудують платну дорогу з Польщі

Ноябрь 05 09:14 2013

У 2014 році в Україні планують почати будівництво першої концесійної платної дороги, що веде через Рівне та Львів до польського кордону. «Укравтодор» оголосить конкурс серед інвесторів на будівництво перших 85 км — від Львова до польського кордону (КПП «Краковець») — давно обіцяного швидкісного автобану.

Платна дорога Україна

Платна дорога Україна

Траса стане продовженням найважливішою автоартеріі, що з’єднує Європу з Україною і пролягає через Берлін, Дрезден, Вроцлав до нашої з поляками кордону. На ній можна буде вичавлювати до 130 км на годину: з Києва до Берліна на машині шлях займе 12 годин (зараз — майже добу). Якщо її почнуть будувати в 2014-му, то, за прогнозами експертів, скористатися новою дорогою можна буде через 2-3 роки.

Розмови про платну дорогу до польського кордону ведуться вже більше десяти років. Потім її планували побудувати до Євро -2012, але не склалося. З того боку кордону поляки майже завершили свою частину магістралі до Кракова і за наступний рік обіцяють дотягнути залишився шматок в 160 км (від Краковця до Тарнува).

У 2014 році «Укравтодор» планує почати будівництво відразу шести платних доріг: «Львів — Краковець», «Львів — Броди», «Броди — Рівне», «Ульянівка — Сімферополь» (чз Миколаїв і Херсон), «Одеса — Рені» (з мостовим переходом через Дністровський лиман) і «Дніпропетровськ — Сімферополь» (чз Запоріжжя, Мелітополь та Джанкой). Ці траси оцінюють майже в 71 млрд грн.

  Article "tagged" as:
  Categories: