Склад збірної України на матч проти Польщі: «Тимощук в запасі»

Октябрь 11 08:03 2013

Склад збірної України на матч проти Польщі, виходячи з припущень і роздумів : Пятов — Федецький , Хачеріді , Кучер , Шевчук — Степаненко , Ротань — Ярмоленко , Едмар , Коноплянка — Зозуля.

За час своєї роботи зі збірною України Михайло Фоменко вже встиг себе зарекомендувати в якості обережного наставника. Зрозуміло, з Молдовою та Сан-Марино його команда грала в гострий футбол з великою кількістю висунутих в атаку гравців. Однак проти решти противників робилася ставка в першу чергу на міцну центральну вісь. Втім , в уявній таблиці важливості ігор та труднощі добування результату гостьові матчі з Польщею та Чорногорією , а також домашній поєдинок з Англією стоять на одному рівні. А ось вже домашня гра з Польщею трохи нижче за статусом в цьому плані , хоча б тому , що команда вийшла з піке і гратиме перед своїми вболівальниками. Але справді варто чекати через це на позиції центрального атакуючого хавбека Селезньова , а то й в’язку Зозуля — Девіч на вістрі атаки ?

Починати розгляд складу з лінії оборони вкрай просто . Там свій вибір Фоменко давно зробив і поступово обгрунтував . Що й казати, якщо в розташуванні команди було викликано всього шість номінальних захисників.

Це Мірча Луческу ставить голкіперів по черзі , а в збірній України Андрій П’ятов після відходу Олександра Шовковського став беззаперечним першим номером. Ймовірно , це один з перших гравців , чия участь у матчі не стоїть під питанням.

На флангах оборони також було зроблено вибір на користь Артема Федецького та В’ячеслава Шевчука. У центрі точно буде Євген Хачеріді. А от з його партнером вибір не такий простий. Проти Англії всі чекали Ярослава Ракицького , однак Фоменко віддав перевагу варіант з Кучером , пояснивши це цілком буденно — Кучер надійніший в обороні. Дещо дивно , але саме з вибору центрбека можна буде судити про атакуючої ментальності команди на сьогоднішній поєдинок. Проти форварда рівня Роберта Левандовскі потрібен варіант якраз з надійністю .

Центр півзахисту потрібно розглядати з трьох гравців. Навіть вихід проти Англії Олега Гусєва на позиції центрального атакуючого хавбека багато фахівців пояснювали спробою закрити організатора атак суперника Стівена Джеррарда . Схоже , травма Дениса Гармаша підкосила тактичну модель Фоменко , адже саме він ідеально підходив на цю роль , виходячи з вимог тренерського штабу .

З нинішнього списку гравців команди кращий варіант на цю позицію Едмар . Він грав там у товариському поєдинку проти Ізраїлю , відзначився двома гольовими передачами. Едмара і чекали проти Англії місяць тому , але тоді не встиг відновитися після свого пошкодження Руслан Ротань , тому Едмар діяв глибше. Якщо тренерський штаб збірної не побажає йти на незвичний для себе великий ризик , то саме Едмара можна чекати на позиції висунутого вперед центрального хавбека.

Обов’язково буде і сам Ротань. У нинішній команді саме його можна називати лідером і ключовим виконавцем.

Швидше за все , пора звикати до того , що Анатолій Тимощук перестає бути важливим гравцем в побудовах команди. Проти Англії його чекали в основі , але ставилися до появи з побоюванням. Сьогодні ж варіант з Тарасом Степаненко бачиться набагато більш прийнятним. Тимощук після повернення з Баварії в Зеніт не став отримувати більше ігрової практики , тому вийти на пристойний рівень форми просто не має можливості . Тому Степаненко в якості партнера Ротаня і Едмара виглядає оптимальним варіантом .

З лінією атаки на перший погляд все просто: Андрій Ярмоленко , Євген Коноплянка та Роман Зозуля. Хоча є не одне , а навіть два » але » ( хоча вони точно не стосуються Ярмоленко та Коноплянки ) .

Перше з них стосується Марко Девіча. Кращий гравець поточного чемпіонату України поки не має постійного місця в збірній , програючи боротьбу Зозулі . Напередодні Англії Девіч був нібито не готовий на всі 100 % , а Фоменко чітко дав зрозуміти , що йому потрібні виключно підготовлені виконавці . Зараз Девіч в строю і готовий грати. Проте в його поява на полі замість Зозулі з першої хвилини не надто віриться . За складом свого характеру нинішній наставник збірної України цілком виглядає тим , хто готовий довіритися тільки перевіреним людям .

Друге » але » стосується Олега Гусєва. В оптимальному складі команди йому абсолютно непросто знайти місце. На флангах атаки є Ярмоленко і Коноплянка , у захисті Фоменко довіряє більш орієнтованим на оборону і відбір м’яча гравцям . Гусєва можна називати 12- м гравцем збірної України . Він готовий закрити кілька позицій на полі , а про його роль у матчі проти Англії вже йшла мова. Фоменко на передматчевій прес -конференції старанно приховував будь-які відомості про стан команди , тому важко з достовірною точністю говорити про нинішніх кондиціях гравців. У разі відсутності когось із 4-5 гравців Гусєв може вийти на поле.

Навряд чи варто чекати якихось особливо незвичних рішень . Зараз не той час , щоб дивувати складом або манерою дій .

  Categories: