Кличко-Поветкін: тактичний аналіз поєдинку

Октябрь 06 08:17 2013

vova

Володимир захистив титули чемпіона світу за версіями WBO, WBA, IBF і IBO в суперважкій вазі.

Записки суддів: 119-104 — всі три арбітра.

Багато слів було сказано перед боєм, в Україні чекали нокауту від Володимира, а сусіди — у гіршому випадку поразки рішенням суддів, у кращому — нокаут для Кличка — молодшого. Варто визнати, що хід подій вийшов не зовсім оптимальним в очах українського вболівальника, адже і Володимир зробив не найкращий свій виступ, і Витязь показав вольові якості у всій красі.

Напевно, не варто в сотий раз згадувати тут про політику, гроші, які не прикрашають бокс, а є обов’язковою його частиною. Як і знову порівнювати небудь напівсередню вагу з супертяжами , вимагаючи від Володимира фантастичних швидкостей і граду ударів з обох рук. А от згадати , що на кін українець ставив всі свої пояси і фактично життя , можна і потрібно. Звідси і обережність , і фактична відсутність азарту. Не до жартів.

Експерти очікували , що Повєткіна в кінцевому підсумку підведе витривалість , з чим були проблеми і раніше. Виявилося , неймовірні фізичні ресурси Витязь у собі знайшов , а от план не спрацював. Тактика увазі очевидні для команди Кличка речі — спроба зближення , удари по корпусу і в щелепу після подолання тієї самої дистанції , якою Володимир зупиняє кожного опонента.

Нічого подібного ми не побачили. Не встигли Джамала і Кобзон доспівати гімни , як Повєткін почав постійно тикатися в пахву багаторазового чемпіона , пішли клінчі , а глядачі скандували «Саша» , але у того абсолютно нічого не виходило. Головна проблема росіянина в тому , що тактика у нього була лише одна , вона не спрацювала , а далі порожнеча. Український гість в столиці Росії не смикнув і бровою , спокійно працюючи навіть без використання правої руки. Лівого бокового вистачало , щоб поступово м’яти обличчя опонента і приймати того в клінч .

У другому раунді вийшов нокдаун. До цього вело вже те , що в Олександра нічого не виходить — господар арени прагнув до мети , а потрапляв постійно в клінч . В один момент Доктор Сталевий Молот джебом влучив у голову Сашкові , в резульат чого той повалився , але тут же встав на ноги. І все одно арбітр дав цілком логічний нокдаун. Далі Володимир не зраджував своєї стратегічної формулою » оборона плюс джеб » , яка стала височенною стіною для Повєткіна . Той знову йшов уперед , знову клінч , а в сьомому раунді трапився епізод , коли з’явилися підозри , що все скінчилося . Повєткін пропустив найпотужнішу двійку в обличчя і почав поступово «плисти » .

Публіка на арені гула і вимагала більш активних дій від боксерів , а Володимир раптом здивував і пішов вперед , відчувши » вертольоти» суперника. Дивом встояв Повєткін і не звалився в нокаут , але раунд скінчився і перепочинок врятувала претендента. Навіть не хочеться згадувати , скільки разів голова Олександра опинялася під рукою Володимира в клінчі , скільки разів чемпіон не хотів ризикувати і не наважувався на останній штурм. Це врятувало Витязя від нокауту , точно врятувало.

У дев’ятому раунді поштовх від Володимира відправив Повєткіна на лопатки , за що рефері попередив чемпіона. При цьому Повєткін поступово відновив сили до тої міри , коли можна тримати оборону і знову сподіватися на » лаки — панч » . У 11- му раунді українець у в’язкій боротьбі знову штовхнув Сашу і заробив штраф — арбітр попросив суддів зняти очко. В останніх раундах Повєткін з останніх сил ліз уперед , потрапляв у клінчі , а Володимир з одним лівим боковим постійно м’яв опухле обличчя опонента і викликав обурення глядачів своїм прагматизмом.

Остання 3- хвилинка стартувала з чергового удару в голову Витязю , а той знову проявив неймовірний характер і поліз » в бочку » . Шансів було нуль , але Олександр намагався влаштувати фінальний штурм і гонг прозвучав під обопільні удари чемпіона і претендента . Як не крути , одним з найсерйозніших суперників виявився Повєткін для Володимира за останні пару років. Росіянина у результаті було не впізнати — абсолютно опухле обличчя , але повага » регулярний » чемпіон WBA заслужив вже точно. А для Володимира це чергова перемога без ризику втратити пояса. Не більше того.

  Categories: