Слабкий Шахтар: «Луческу не знає як підняти команду»

Сентябрь 29 18:39 2013
Криза - Шахтар

Криза — Шахтар

Донецький Шахтар знаходиться у кризі. Провідні футболісти пішли з команди, а нові не можуть адаптуватись під стиль Луческу.

Наставник придбав нових гравців Нема та Фреда, проте замінити Мхітаряна вони не здатні. Гірникам у вересні грати в Лізі Чемпіонів, проте команда не готова навіть до чемпіонату України.

Догляд трьох лідерів команди, провідних гравців Шахтаря і Чемпіонату України, Вілліана, Фернандіньо і Мхітаряна, в ході одного сезону безсумнівно підірвав силу і міць, які набрав і успішно демонстрував наш Чемпіон протягом останніх років. Давайте не забувати і про зовсім ще недавній відхід Жадсона.

Доводиться визнати, що Шахтар не був готовий до такого потрійного удару і вже звичайно, селекційна служба не здатна швидко освоїти такі гроші з цілого ряду причин. Вся попередня робота тандему селекційної служби з тренерським штабом протягом багатьох років будувалася виходячи з принципу купити молодого і перспективного, але не дорогого гравця, найчастіше бразильця, і довести його до основи, навчити грати так, як того вимагає Луческу. При цьому відносно невеликий ККД цієї роботи, тобто відсоток попадання легіонерів в основний склад, з лишком компенсувався високим рівнем гри відібраних футболістів. І є відчуття, що таке «доведення до рівня» вимагає роки ретельної роботи тренера і футболіста для повного розуміння і точного виконання того, що потрібно від гравця в розробленій Луческу схемою гри.

Висловлюючись метафорично, необроблений алмаз вимагає тривалої і ретельної огранювання і тоді він засяє в золотій чемпіонської корони поряд з іншими дорогоцінними каменями. Будучи більш приземленим, можна сказати, що Луческу виточує потрібні деталі для свого механізму, після чого механізм працює майже без збоїв на радість його творцеві і власникові.

Чи варто звинувачувати селекційну службу Шахтаря в тому, що вона не готова за короткий час здійснити трансфер гравців топ-рівня, вартістю десятки мільйонів євро і здатних повністю компенсувати втрати? Очевидно, що ні. І справа тут не тільки в тому, що такі гравці не хочуть переїжджати до нас з комфортних європейських країн. Поставимо себе на місце селікціонер. Якщо багаторічною досвід роботи говорить про те, що купівля гравця за кілька мільйонів не гарантує його потрапляння в основу команди не те, що відразу, а навіть після довгої роботи з ним, то хто візьме на себе відповідальність витратити відразу кілька десятків мільйонів? Крім того, щоб здійснити будь-який трансфер, потрібно довгий час стежити за гравцем і не тільки на полі, але і в його особистому житті, я підозрюю, а стежити за такими гравцями раніше просто не було сенсу. Політика розвитку клубу не була орієнтована на це. Термінова покупка Тайсона, схоже, була єдиним варіантом, в деякій мірі, схожим на паніку. Обговорення того, як йдуть справи з «доведенням до рівня» Тайсона — це дуже благодатна тема, але зараз не про це. Загалом, втрата діаманта з корони не може бути швидко вирішена не тільки через високу вартість адекватної заміни, але через унікальність цього діаманта для саме даної корони.

Журнал Україна

  Article "tagged" as:
  Categories: