Тимошенко: «Я розумію, що президентом не стану»

Сентябрь 24 21:53 2013

Юлія Тимошенко дала перше інтерв’ю більш ніж за півроку, і, можливо, останнє перед вивезенням її на лікування за кордон. Вона озвучила кілька тез, які можуть мати значення для майбутнього України в найближчі півтора року. Ми проаналізували п’ять основних пунктів з інтерв’ю лідера опозиції.

Тимошенко

Тимошенко

Цей пункт , судячи з усього , є найважливішим. Вона особисто просила виділити його особливим шрифтом при публікації . Екс -прем’єр впевнена — єдиний кандидат має з’явитися , але не в першому , а в другому турі. Тільки такий хід здатний дезорієнтувати Януковича.

Я наполягаю на тому , що висунення єдиного кандидата від опозиції вже в першому турі … забезпечить обрання Януковича на другий термін.

Як тільки ми це зробимо , то миттєво відкриємо можливість політтехнологам Януковича знову , як завжди , розділити Україну на схід і захід навколо ідеології « русского міра ».

Перешкодити такому сценарію може лише участь всіх лідерів опозиційних партій у першому турі президентських виборів. Це буде з боку опозиції децентралізована , всепроникна система виборів « Стелз » — з відсутністю мішені , по якій можливо бити з великокаліберного пропагандистського зброї.

Якщо ми всупереч здоровому глузду все ж висунемо єдиного кандидата від опозиції в першому турі , ми гарантовано матимемо 10-15 % розчарованих українських патріотів , які не побачать у першому турі свого майбутнього президента і не підуть на вибори …

Після того всі лідери опозиції з’являться перед суспільством у другому турі єдиною командою , яка публічно підтримає того , хто вийде у другий тур. Без сумніву , це призведе до синергії вищого рівня і дасть можливість кандидату від опозиції перемогти у другому турі вперше в історії України з результатом 60-65 % , що зробить фальсифікації неефективними.

На перший погляд , політтехнологічна розробка виглядає розумною. Однак її озвучування устами єдиного лідера опозиції , нехай і перебуває в ув’язненні , вже « засвічує » її. Крім того , ця теза є визнанням очевидного факту — кандидати в президенти від опозиції не можуть домовитися. Фактично , Тимошенко визнає провал ідеї єдиного кандидата і заздалегідь виправдовує цю стратегію , підводячи під неї якісь підрахунки. У нашій вождистської країні , яка незмінно чекає чергового лідера і відмінно пам’ятає вибори 2004 року , єдиний кандидат , як би його не кликали , необхідний. Пересічному виборцю потрібна визначеність , а Тимошенко закликає до якоїсь технології «без мішені » , пропонуючи об’єднуватися тільки в другому турі. Тим , хто ще пам’ятає всякі « канівські четвірки» , стає сумно від явного дежа — вю .

Також не аксіома , що команда Януковича застосує на майбутніх виборах тези в стилі « російського світу ». На сьогоднішній день для значної частини українців , і тим більше — електорату ПР , — немає різниці між помаранчевими та синьо — білими. Налякати « бандерівщиною » сьогодні можна тільки тих , хто всі ці роки її боявся. Вони або не проголосують за Януковича в принципі , вважаючи його зрадником , або проголосують , виходячи з принципу «меншого зла».

Показово , що питання про власний висунення в президенти Тимошенко обходить — мабуть розуміючи , що з в’язниці або за кордону взяти активну участь у кампанії не зможе.

  Article "tagged" as:
  Categories: