Мустафа Найєм «злив» інформацію німцям про китайські авто в Україні

Сентябрь 15 09:22 2013
Мустафа Найєм

Мустафа Найєм

Український журналіст Мустафа Найєм розповів громадянам Німеччини про стан українського автопрому в одному із ресторанів.

Про це журналіст сам повідомив на своїй сторінці facebook.
Чи не був це «злив» інформації іноземним спецслужбам?

«.. невеликий ресторан у передмісті Гютерслоу в Німеччині , німецький вечерю і неквапливу розмову .
— У тебе є машина? — Запитує Міхаель .
— Ні , — кажу , — був мотоцикл , викрали. А про машину поки серйозно не думав ..
— Ти знаєш , і правильно , — надихається Міхаель . — Німці ось люблять купувати машини. Я не знаю , навіщо їм це , але вони це люблять : великі , красиві , хороші машини . Він купує одну собі , другу — дружині , а третю — сусідові. Щоб навіть коли він на своїй машині поїде на роботу , сусід все одно бачив , що у нього є велика дорога машина … До речі , а у вас в Україні я чув теж багато дорогих машин , так?
— Ну взагалі багато, але у населення в основному недорогі — гроші не у всіх водяться ..
— Ось ! — Не вгамовується Міхаель . — Можна ж адже купити дешевий Ford або який-небудь Opel , Škoda , можна, врешті — решт , взяти недорогий Volkswagen.
— Ну у нас в Україні на дорогах крім Ford , Opel і Volkswagen бувають ще наші машини …
— … А , Лада ? !
— … І китайські .
— Китайські машини? — Міхаель явно в шоці. — Вони вже й машини стали випускати ? !
— Ну так, в Києві їздять Geely, наприклад , або Chery.
— Так, я уявляю … Нам би їх сюди ! А то в Гамбурзі та Мюнхені навіть таксі Mercedes. Хоча , чесно кажучи , у Німеччині взагалі незрозуміло навіщо машини : у нас відмінно працює громадський транспорт!
Тут у розмову вступає сидить поруч колега Міхаеля — Генрі :
— Послухай , Міхаель , тобі добре — ти живеш в самому Гютерслоу , а мені доводиться їздити з П. У нас немає прямого сполучення з Гютерслоу — ні електрички , ні автобуса. І от, уяви , минулого тижня я перевищив швидкість на 30 км і мене позбавили прав на чотири тижні. Доводиться тепер просити дружину …
— Гаразд тобі , Генрі , зарядив зі своїми правами. Краще послухай : він розповідає , що по Києву вже їздять китайські машини! Чуєш , Генрі , по Києву ! Це Україна , а вони збираються до нас в Європу. Так що продавай свій BMW , купиш по машині всім родичам .

P.S. Генрі і Міхаель — топ — менеджери сьомий за величиною в світі і найбільшою в Європі медіакорпорації з річним доходом $ 11,3 млрд.

  Article "tagged" as:
  Categories: