Шахтар-Севастополь: тактичний аналіз гри

Июль 21 21:19 2013
Шахтар

Шахтар

Команда Мірчі Луческу, серйозно ослаблена численними продажами в міжсезоння, виграла свій стартовий поєдинок проти «Говерли», але не показала того феєричного футболу, якого від неї, безперечно, очікували в матчі з таким суперником.

Втім, абсолютно зрозуміло, що «Гірники» у своєму нинішньому стані тільки зіграються і звикають до нових ігровим зв’язкам. У Донецьку йде побудова нової команди, основною метою якої, правда, є зовсім не чемпіонат України. У тому, що «Шахтар» вкотре закінчить першість на першому місці, мабуть, ніхто не сумнівається.

Не можна сказати, що тренери здивували стартовими складами, але певні несподіванки у них все-таки були присутні. Наприклад, Кононов в центрі поля зробив ставку на молодого бразильського новачка Фарлея, що переїхав до Севастополя з академії лісабонського «Спортинга». Фарлей непогано проявив себе в стартовому матчі за молодіжку, тому його поява в основі виглядало виправданим. У Луческу, у свою чергу, серйозні сюрпризи були відсутні. Кістяк нового «Шахтаря» вже видно і помітний, так що обойму футболістів, на яку розраховує румунський фахівець, не так вже складно визначити.

Відзначимо й те, що «Севастополь» ще в травні приймав «Гірників» у півфіналі Кубка України. Тоді команда Кононова справила дуже гідний опір «Шахтарю», незважаючи на підсумкове поразка з рахунком 2:4. З урахуванням того, як тоді виглядав «Севастополь», а також факту ослаблення основи донецького клубу, багато місцеві вболівальники сподівалися на те, що їхні улюбленці зможуть чинити гідний опір найсильнішій команді України. Перший тайм ці надії, правда, не виправдав.

Те, як оборонявся «Севастополь» у першій половині, не витримувала жодної критики. Катастрофічні провали в центрі захисту, позиційні проблеми у грі на фланзі, відсутність якогось контролю за суперників, і це тоді, коли «Шахтар» явно не витиснути максимум з того, що «Гірники» дійсно могли зробити. У наступальних діях господарі також помічені не були, хоча «Шахтар» давав для цього можливості. Таким чином, «Севастополь» грав скоріше не другим, а третім номером, повністю відсутності на полі.

З кожною хвилиною «Шахтар» тиснув все сильніше і сильніше, змушуючи господарів допускати серйозні помилки. Гол донецької команди все більше назрівав з кожною секундою, тому ніхто не здивувався тому, що на 23-й хвилині «Гірники» відкрили рахунок. Конкретна плутанина в штрафному майданчику «Севастополя» і низка помилок захисників призвела до того, що Фред проштовхнув м’яч у сітку воріт Ігоря Литовки. Олег Кононов, який до того моменту вже міцно стояв біля бровки поля, лише розуміюче хитав головою. Зробити він вже нічого не міг.

«Севастополь» продовжував допускати помилки. Футболісти «Шахтаря» плели мережива біля штрафного майданчика Литовки, тоді як у господарів все ще нічого не виходило. Правда, команді Кононова потрібно віддати належне. Ближче до кінця першого тайму вони активізувалися, створивши кілька небезпечних моментів біля воріт Каніболоцького. Тим не менш, у складі «Севастополя» випадала буквально половина складу. Футболістів начебто Ярошенко чи Кузнецова на полі не було видно зовсім. Не можна не відзначити, що і «Шахтар» не демонстрував нічого фантастичного, поетом таку перевагу з боку «Гірників» виглядало дещо дивним. Гравцям «Севастополя» мав бути серйозний розмову зі своїм тренером в роздягальні.

Судячи з усього, мова Кононова подіяла на футболістів, бо в другому таймі ми насправді побачили зовсім інший «Севастополь». Господарі виглядали агресивно, були націлені не тільки на ворота Каніболоцького, але і на підсумковий успіх. На відміну від першого тайму, у «Севастополя» навіть почали з’являтися гольові моменти. Приміром, з воротарського «Шахтаря» небезпечно пробивав Кузнєцов, а в центрі поля грою своєї команди диригував Фарлей, який чудово справлявся зі своєю роллю. З часом склалося таке враження, що «Севастополь» повністю перехопив ініціативу. В принципі, це і призвело до забитого м’яча у виконанні Кожанова, який відмінно пробив з лінії штрафний, залишивши без шансів воротаря суперників.

Зрозуміло, що після пропущеного м’яча «Шахтар» серйозно активізувався. Негоже команді з таким авторитетом і статусом учасника плей-офф Ліги чемпіонів грати внічию з командою, яка тільки-тільки вийшла в Прем’єр-лігу. Тим не менше, «Севастополь» дуже активно грав на контратаках, ловлячи «Гірників» на численних провалах в обороні. Це, втім, не завадило «Шахтарю» знову забити. Ще одна помилка в центрі захисту стала причиною того, що Луїс Адріано буквально завів м’яч у ворота Литовки. Так, у другому таймі севастопольці дійсно виглядали дуже класно, але, як кажуть, клас є клас. А на рівні Прем’єр-ліги він часто стає вирішальним фактором. Ще один гол, забитий Велінгтоном після чергової непростимою помилки захисної лінії «Севастополя», лише зміцнив загальна думка про цю гру.

«Шахтар» знову заробив три очки, але таку перемогу ні в якому разі не можна назвати легкою. Було помітно, що нова команда Луческу ще не зовсім зіграна і буде мати проблеми в матчах проти суперників, які надають реальний опір. Що стосується «Севастополя», то підопічні Кононова можуть занести собі актив другу половину, але перший тайм тренерському штабу команди потрібно детально проаналізувати. Така кількість помилок в обороні (особливо — в центрі захисту) не може залишитися безкарним. Перед виїздом до Києва Кононову є над чим поламати голову. Це наставник «Севастополя», втім, знає і без нас.