Бути чоловіком: думки жінок в голос

Июнь 27 17:33 2013
бути чоловіком

бути чоловіком

Іноді я з жахом думаю, як бути чоловіком.

За великим рахунком, про нього, про чоловіка ніхто не думає. Яке йому жити? Про тюленях і морських котиків думають більше.

Всі (не показуватимемо пальцем) думають тільки про те, любить-не любить. Робить-не робить. Приїде-не приїде. Змінить-не змінить. Жінка, залежна від чоловіка, схожа на бранця, якому вивернули руки і прив’язали ліктьовими суглобами до когось іншого. До її чоловікові. Трохи він ворухнеться, вона шипить-«мені боляче!» Коли він завмирає, вона смикає — ти чого завмер? ти живий? Ти до мене ставишся?
Це я утрирую, як завжди. Але великим рахунком, вдивіться у дзеркало. По-справжньому думати про чоловіка може жінка, яка або від нього нічого вже не чекає, або яку він називає мамою.

Все більше моїх знайомих чоловіків скаржаться на самотність. Виглядають самотніми. Вибирають самотність. Іноді їм потрібно, щоб ми їх просто погладили і не задавали питань. На сором своєму, я можу погладити, але в більшості випадків не втримаюся від питань. Тому що турбуюся за себе. Чи відноситься він до мене. Більшість моїх знайомих жінок так чи інакше, не києм то палицею, витягають з чоловіків ставлення. Хоч яке-небудь.

Тим часом, чоловік втомлюється і закриває очі. Він більше не хоче бачити ні свій бізнес, ні свою жінку, ні свою глобальну відповідальність за все. Якщо у нього щось не виходить, він мудак. Він живе з відчуттям «я мудак», і у нього немає чарівного слова «зате». Це у нас все простіше. У мене не все гаразд на роботі, але зате чоловік хороший. У мене ні чоловіка, ні роботи, але зате ноги. І груди. Ну так, я товста, але зате Катька ще товщі. У чоловіків це «зате» чомусь не працює. Правила їх чесні, суворі і прості. У тебе яйця великі, але зате немає кар’єри? Ну ти і мудак. У тебе бентлі, але зате немає коханої жінки? Ну ти і мудак. У тебе є кохана жінка, але зате немає бентлі? ну ти і мудак!

Вони вічно вбудовані в конкуренцію — раз, і в ієрархію — два. Вони вічно з’ясовують, хто з них щеня і хто головний на майданчику. І іноді, приходячи додому, вони просто хочуть лягти обличчям вниз і закрити очі. На самоті. Тому що якщо не на самоті — то знову мудак. Слабак і Тюфтей. Я б ніколи не змогла бути чоловіком. Я слабак і Тюфтей, і часто реву під ковдрою. І мені ніхто слова не скаже. Я сама собі слова не скажу. А у справжніх героїв жорстке табу на ужалення себе.

Я була молода, а мій чоловік будував бізнес. У 90-і роки. Він приходив додому і лягав, закривши очі. А я хотіла, щоб він зі мною поговорив. І він говорив. Ледь живий від утоми.

Потім, вже у своїй незаміжньою життя, я хотіла від коханих чоловіків ще чогось. Щоб любив. Щоб одружився. Щоб троянди. Не роби мені боляче. Чи не ворушись. Чи ні. Ворушись — і роби мені добре. Що вони при цьому відчувають? Чим далі в ліс, тим менше я в цьому розумію. І коли у мене вистачає фантазії уявити, що їм треба іноді щоб їх просто взяли і зрозуміли, і мовчали, і принесли чай, і все це — не сьогодні і не завтра, а довго, довго, поки все не налагодиться — тоді мені здається , що я все розумію. Тоді зникає підлогу, і залишаються просто два дорослих людини, які можуть зробити один для одного щось хороше. Підтримуюче. Дружнє. Любляче.

Я вперше в житті про це серйозно думаю. Мені здається, вони стають все більш самотні і закинуті на тлі всіх цих курсів для стерв і жіночої самостійності. І їм не можна нікому про це говорити, про це своєму наростаючому самоті. І з цього жалельного місця, з цього занепокоєння у мене більше ніяк не виходить щось від чоловіка хотіти. Хоча з точки зору успішних жінок я получаюсь повний мудак. Адже у мене немає шуби, чоловіка і навіть регулярної смски «на добраніч». Тому не беріть з мене приклад, не треба.

  Categories: