Дорогі іномарки замінить ЗАЗ

Май 22 10:03 2013

зазВведення нових мит, які підвищують вартість іномарок в автосалонах і таким чином нібито підтримують національного авто-виробника ЗАЗ, збільшуючи обсяги продажів його машин, «розлютило» партнерів України по СОТ.
Зокрема, США, Японію і Євросоюз. Адже, за великим рахунком, СОТ — це дисконтний клуб, де всі один одному роблять знижки. Після того, як Україна ввела проти американських, японських і європейських автомобілів загороджувальні мита, до неї можуть застосувати такі ж санкції. Наприклад, підвищити ввізні мита на український метал, хімію або продукцію АПК. «Україна вже всім набридла. Члени СОТ нас показово покарають. І не тому, що український ринок дуже потрібен іноземцям. Щорічно тут продається всього 200 тис. машин, тоді як у світі — 30 млн. Просто, якщо не ввести санкції проти України — завтра таким же чином може зробити Росія чи Китай. А це вже серйозно», — пояснює гендиректор ВААІД.

Ситуацію ускладнює той факт, що в Україні немає власних автоімпортерів. Вони б завозили в країну нові автомобілі за будь-якими правилами. У них би просто не було іншого вибору, адже найнятий штат персоналу треба забезпечити роботою і зарплатою, а також справно оплачувати оренду автосалонів. Зовсім інша справа — іноземні представництва імпортерів. Вони підпорядковуються іноземним офісам і відстоюють тільки їх інтереси. При цьому, наприклад, японцям або німцям не вигідно поставляти свої авто в Україну, щоб вони припадали пилом в автосалонах через свою дорожнечу. «Наприклад, Toyota в Україні — це всього лише 10 осіб. Вони можуть просто отримувати зарплату і не імпортувати автомобілі. А дядько в Токіо вирішить, що краще їх автомобілі будуть продавати в Росії чи Америці. А люди в уряді цього не розуміють і думають, що бізнес нікуди не дінеться, і все одно буде завозити авто», — обурюється Олег Назаренко.

А тим часом в автосалонах ЗАЗ прекрасний вибір легкових автомобілів за «старими» цінами. Менеджери з продажу пропонують своїм клієнтам машини в будь-якому кольорі і комплектації, гордо заявляючи, що на їх авто спецмита не поширюються. Тільки це поки не сильно допомагає українському автовиробникові.

В жовтні 2013 року Запорізький автомобільний завод може зупинити своє виробництво. За даними джерела на підприємстві, зупинка «ЗАЗу» пов’язана з тим, що рівень продажів його автомобілів знижується з кожним місяцем. А на жовтень дистриб’юторські компанії не зробили жодної заявки. Керівництво заводу намагається перерозподілити обсяги виробництва липня-вересня на жовтень, щоб хоч якось виправити ситуацію. Однак, на думку джерела, завод все-таки зупинить своє виробництво.

Журнал Україна

  Article "tagged" as:
  Categories: