Ціни на каву зростуть на 10%

Май 09 14:17 2013

Світові аналітики прогнозують подальше зростання ціни на каву. При цьому попит на напій буде тільки рости. Україна грає не останню роль у світовій кавовій статистиці, ставши лідером по зростанню споживання кави за останнє десятиліття.

ціни на каву

ціни на каву


Встановлено новий рекорд: ціна одного фунта кави (близько 0,45 кг) вперше за 34 роки перевищила позначку в $ 3. Зростання ціни на каву пояснюється неврожаєм кави сорту «Арабіка» і зростаючим попитом на високоякісну каву в країнах, що розвиваються: Індії, Китаї, Бразилії, Індонезії. Ціна на каву за останні сім місяців збільшилася вдвічі. Очікується і подальше зростання через скорочення світових запасів ароматних зерен. За повідомленням Міжнародної кавової організації (ICO), запаси кави досягли 50-річного мінімуму.

За прогнозами експертів Goldman Sachs Group Inc, ціни на каву можуть зрости, якщо погодні умови в Бразилії, найбільшому світовому виробнику, залишаться посушливими в найближчі місяці. Колумбія, другий найбільший в світі виробник кави зерен «Арабіка», може призвести менший урожай, ніж торік, через проливні дощі. Урожай може скласти від 7,5 до 7,8 млн. мішків в поточному календарному році. У 2011 р. виробництво скоротилося на 12%, до 7,81 млн. мішків (1 мішок = 60 кг = 132 фунти). Це був найнижчий рівень виробництва з 1976 р.

Індія, яка є третім за величиною постачальником кави в Азії, може знизити обсяги виробництва через недостатню кількість дощів. У такому випадку падіння обсягів буде зафіксовано вперше за останні п’ять років. За підрахунками фахівців, робусти буде отримано на 10-15% менше. Як вважають в Асоціації експортерів кави Індії, країна в нинішньому сезоні отримає 320 тис т кави. Якщо побоювання підтвердяться, то в наступному сезоні, що починається 1 жовтня, виробництво кави в країні впаде вперше за п’ять років.

А урожай кави «Робуста» у В’єтнамі, найбільшому світовому виробнику даного сорту, може скоротитися майже на 20% у наступному році.

Тим часом поставки кави «Робуста» можуть майже відповідати попиту в сезоні 2011-2012 рр.. за високого споживання більш дешевих зерен. Попит на цей кави зріс на 5% торік, причому у світовому споживанні на нього припадає 41% в 2011-2012 рр.. А в 2012-2013 рр.. цей показник обіцяє вирости до 42%. Робуста вже подорожчала на 14% в поточному році на біржі в Лондоні, так як фермери у В’єтнамі притримували ароматні зерна, а країни-виробники імпортували більше з південно-східного азіатського держави.

  Article "tagged" as:
  Categories: