Офіцери ДАЇ написали листа міністру Захарченку: «Ми раби»

Май 05 16:26 2013
Офіцери ДАЇ

Офіцери ДАЇ

До Вас звертаються офіцери ДАЇ, співробітники ДАІ УМВС в Кіровоградській області. Ми зважилися на публічний виступ тому, що зараз своїм керівництвом ми поставлені в таке становище, що кожен з нас вже є злочинцем мимоволі. Нас перетворили на рабів і одночасно в учасників організованого злочинного угрупування.

Нас щодня примушують виходити на дорогу і фактично грабувати людей. Ми віддаємо собі звіт, що в будь-який момент будь-якого з нас за ці злочини можуть заарештувати співробітники ДВБ. І ніяке начальство тоді нас не врятує. Ми — в безвихідному становищі. Саме тому і зважилися публічно звернутися до Вас, пане Міністр.

Перетворення ДАІ Кіровоградської області в ОЗГ почалося після призначення на посаду начальника обласної ДАІ підполковника міліції Березневіча. З перших же днів свого «керівництва» він оголосив співробітникам про те, що тепер вони будуть працювати «по-новому». А саме, щодня здавати йому «оброк».

Багато хто з нас знали Березневіча по службі і таким «новинам» не здивувалися, бо за час своєї служби в міліції Березневіч прославився саме систематичним вимаганням. Причому, не тільки з звичайних громадян, але і зі своїх товаришів по службі.

Його неодноразово знімали за це з посад, як з командира роти ДПС (загальним зверненням колективу роти до керівництва УМВС) так і з заст. начальника ДАІ по ДПС (був під слідством за гучна справа про хабарі, які він разом з інспектором обл. адмінпрактики Бабенко С.Л. вимагалі з особового складу за здачу звітів).

До речі цей же Бабенко (вже звільнений) нині відновлений Березневічем на посаді і працює в Кіровоградському МРЕО, де жодна людина не складе іспит з ПДР, якщо не занесе Бабенку 800 грн. Дуже швидко після свого призначення Березневіч сколотив в ДАІ кістяк зі своїх «бригадирів», які також встигли прославитися хабарництвом. Один з них — начальник ОРЕО Колодєєв А.М. Це один з збирачів «данини» для Березневіча.

На роботу Колодєєв виходить двічі на тиждень для збору грошей з районних МРЕО. Торгує всім, від дозволів на переобладнання автомобілів, бланків водійських посвідчень, номерами (навіть вживаними) ціна коливається від 2000 до 5000 грн. На місяць тільки ОРЕО заносить пану Березневічу 200000 грн.

Ротою ДПС володіє пан Бріндзюк Д.В. (компаньйон Березневіча по відпочинку) в обов’язки якого входить збір грошей з старшіх.Старшім в роті призначений старший лейтенант Мерещенко Л. Г., який не тільки збирає з інспекторів по 400 грн з екіпажу щодня , але і займається продажем вихідних днів для співробітників (250 грн. за один день), відпусток (3000 грн. місяць).

Якщо грошей і план по протоколах не приніс, і не поставив автомобіль на штрафмайданчик, то швидко продовжується зміна та інспектора допрацьовують поки буде і те і інше. Новоспечений заст. командира роти Білоус Е.А направляє особовий склад на «доопрацювання» вночі навіть без табельної зброї. На місяць, порахувавши кількість нарядів ДАІ (9) легко виходить сума 100000 грн., А ще є міське ДАІ (40000грн).

Ульянівська група приносить 30000 грн, Олександрійська 20000 грн, стаціонарний пост 50000 грн і ще взвод супроводу, який підпорядковується особисто пану Березневічу — ці носять по 500 гривень з екіпажу. За допомогою їх командира майора Шпильового І.П. Березневіч вони блокує будь-яке пересування по області сільгосптехніки, автомобілів фермерів, Предпринематель, які ще не платять йому щомісячну данину за дозвіл рухатися по дорогах області.

Крім того, платять не лише обласні вантажоперевізники, а й водії з інших областей, маршрути яких проходять по дорогах Кіровоградщини. (Транс-сервіс, Південь-транс, Орбіта, Нубілон, Мел-транс, Алан-сервіс, ФОП Шевченко, ФГ Цушка і т. д.) Кожен начальник районного ДАІ, залежно від платоспроможності району, кожного місяця несуть від 3000 до 10000 грн.

Березневіч всім каже, що всі гроші він збирає не для себе, а для своєї «даху» — колишніх співробітників міліції, губернатора Київської області Присяжнюка та його заступника — Тетяни Подашевської. У напідпитку любить говорити про те, що весь Департамент внутрішньої безпеки та прокуратури він «годує з руки» і вони нічого йому не зроблять. У нас, якщо чесно, немає підстав в цьому йому не вірити. Тому як нікого не бентежить «олігархічний» спосіб життя Березневіча, на який йому б явно не вистачило офіційної зарплати.

Зараз він добудовує шикарний особняк в елітному районі м. Кіровограда, має вісім особистих автомобілів, частина з яких оформляє на своїх рідних і близьких. Один автомобіль оформлений навіть на особистого водія. Нещодавно Березневіч прикупив Лексус ЄС номер ВА 7888 ВА — за 72 тисячі доларів. Його підлеглий Колодєєв в цей же день купив автомобіль Субару за 55 тисяч доларів. Самі розумієте, що на зарплату такого не купиш.

Але справа навіть не в цьому. Пан Міністр, ви знаєте, що українські громадяни все сильніше ненавидять нашу міліцію? Тому що, такі як Березневіч перетворили її на свою феодальну дружину і змушують займатися грабунком простих громадян. Ми, як розбійники, змушені щодня виходити на дороги і грабувати, грабувати і грабувати. Тому що ми щодня повинні нести данину нашому місцевому «князьку» — Березневічу.

А якщо відмовишся це робити — то просто опинишся без роботи. Але й така робота — гірше рабства. Ми виходимо на роботу о 7 годині ранку, додому потрапляємо після години ночі. Тому що Березневіч вимагає, щоб ми не тільки давали «показник», а й несли гроші в його особисте «касу». Щоб він міг купувати нові будинки і автомобілі, щоб могли жирувати його заступники.

За його словами всі гроші йдуть до Києва, до його покровителів — Присяжнюку та Подашевської. Невже це правда? Невже міліцією командуєте не Ви, а якась баба, колись служила в міліції (за чутками, вислужитися «передком» генеральське звання) і губернатор далекої від нас Київщини?

Усі факти, про які ми написали — легко перевірити. Надішліть перевірку, нехай співробітники ДВБ постоять на дорогах, попитають водіїв та керівників автопідприємств, нехай поцікавляться, на які гроші Березневіч придбав своє майно, нехай поцікавляться моральним кліматом в підлеглому йому колективі.

У нас в області за рекордно короткий час виріс другий «Лозінський», місцевий безмежний князьок, який відверто дискредитує всю міліцію України і Вас особисто. І ніякими рекламними фільмами про міліції цього не виправиш. Проявіть твердість і характер, очистіть міліцію від «перевертнів».

Офіцери ДАІ Кіровоградської області

  Categories: