ДАЇ повертає «листи щастя» та піднімає штрафи

Май 03 17:56 2013
ФОТО ДАЇ

ФОТО ДАЇ

Порушників знімати на камери, а через пару днів водієві надішлють листа з трьома фото його «​​проступку» на дорозі.

«Листи щастя» для водіїв хочуть повернути. Відповідний законопроект зараз готує МВС. «Згідно з дорученням президента, він повинен бути закінчений до грудня цього року. Законопроектом передбачається, що на дорогах в місцях аварійної небезпеки і концентрації ДТП розмістять стаціонарні установки, які зніматимуть на фото-і відеокамери правопорушення за п’ятьма пунктами: перевищення швидкості, виїзд на зустрічну смугу, порушення правил проїзду залізничних переїздів, перехресть та порушення правил при парковці «, — розповів журналу Україна заступник начальника ДАІ України Володимир Резніков. За його словами, дані про порушення будуть передаватися в центр обробки інформації, а вже звідти — надсилатися власникам машин. «Їм буде приходити лист з трьома фотографіями: загальний фон дороги, номер машини і конкретний момент фіксації порушення. Також будуть вказані географічні координати порушення», — говорить Резніков. «Лист щастя» буде приходити порушнику протягом двох-семи днів, а якщо за кермом авто був не господар — «потрібно відправити листа назад, із зазначенням даних того, хто був тоді у водійському кріслі», — говорить Резніков. На сайті ДАІ планується створити спеціальний розділ, зайшовши в який, кожен водій зможе побачити, чи порушував він правила, не чекаючи «листи щастя». Пілотний проект запустять у травні, але листи слати поки не будуть. «Камера коштує близько 3 тис. грн., Але до неї потрібно ще обладнання для роботи при будь-якій погоді, програмне забезпечення, система захисту та ін», — говорить заступник начальника ДАІ.

У Раді готується законопроект підтримують: «Це тільки покращить безпеку на дорогах. Я тільки за», — сказав депутат Михайло Чечетов (ПР). А ось юрист Олексій Святогор ентузіазму не поділяє: «Виховний ефект зводиться до нуля. Одна справа, коли ви відчуваєте, що дійсно порушили, зовсім інша — коли на пошту приходить папірець, а ви вже й не пам’ятаєте, коли їхали. По-друге, ви здійснюєте якесь тяжкий злочин, даєте свою машину спільнику, він їздить і порушує правила, забезпечуючи вам таким чином алібі «, — каже Святогор.

Крім того, вже тиждень українські шофери активно обговорюють ініціативу ДАІ про підвищення штрафів. Чиновники погрожували посилити покарання для любителів хмільний їзди, але в підсумку хочуть накрутити штрафи за дрібні, але масові порушення. Наприклад, за непристебнутий ремінь безпеки, кустарний світло або ж неправильну тонування. Правозахисники вже заявили, що таким чином ДАІ хоче набити кишені, адже тих, хто дозволяє собі сісти п’яним за кермо, всього 5%. А ось тонування і ремінь стосуються 98% шоферів країни. «Зміни в Кодексі про адміністративні правопорушення зроблені з однією метою: максимально поповнити порожню скарбницю країни, — вважає юрист Микола Лук’яненко. — Тому, я не сумніваюся, законопроект приймуть. А наступного дня даішникам підвищать норми за кількістю виписаних протоколів у два-три рази «.

  Article "tagged" as:
  Categories: