Україна розпочала нафтову війну з Білорусією

Апрель 19 17:01 2013

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України зареєструвало скаргу чотирьох українських нафтопереробних заводів (НПЗ) про порушення розслідування щодо імпорту нафтопродуктів з Білорусі, повідомили журналу Україна джерело в уряді. Скаргу подала компанія «Укртатнафта», яку, як і ще двох підписантів — ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» та ВАТ «НПК» Галичина «, контролює група» Приват», а також Шебелинський ГПЗ (входить в структуру державного ПАТ» Укргазвидобування «). В свою чергу, скаргу не підписали ПрАТ «ЛИНІК» (належить поки ТНК-ВР) і ПАТ «ЛУКОЙЛ-Одеський НПЗ» (поки — ВАТ «ЛУКОЙЛ»).

У скарзі стверджується, що уряд Білорусі використовує кілька прихованих механізмів субсидування нафтопереробної галузі в сумі 180,84 дол / т, що згодом дозволяє білоруським НПЗ демпінгувати і нарощувати поставки в Україну нафтопродуктів на шкоду місцевим виробникам. Зокрема, мова йде про звільнення НПЗ від сплати збору в розмірі 30% від валютної виручки (165 дол / т), компенсації заводам процентних ставок за банківськими кредитами (12,3 дол / т), надання бюджетних кредитів та позик (1 , 24 дол / т) та ін У зв’язку з цим українські НПЗ просять застосувати до білоруського імпорту мито аналогічної розмірності строком на п’ять років.

У свою чергу, білоруська сторона дані звинувачення спростовує. «Попередньо проаналізувавши претензії української сторони, викладені у скарзі українських НПЗ, в Мінську прийшли до висновку, що всі заяви, що стосуються надання держсубсидій білоруським заводам, безпідставні», — заявило джерело в профільному органі держуправління Білорусі». Він зазначив, що основна претензія української сторони стосується держсубсидії, яку НПЗ отримують у вигляді звільнення їх від обов’язкового продажу частини валютної виручки.

«У Києві цей захід держпідтримки оцінюють в 165 дол на тонну продукції. Ця сума є основною в пакеті з шести видів субсидій, яку нібито отримують білоруські НПЗ, — йдеться в повідомленні. — Заводи отримали можливість розпоряджатися всім обсягом валютної виручки, але вони ці гроші заробили, від держави вони нічого не отримували «. Джерело також вважає необгрунтованими претензії української сторони і по решті п’яти пунктам. Зокрема, вказаний джерело зауважив, що білоруські НПЗ не входять до переліку підприємств, яким держава частково відшкодовує відсотки за користування банківськими кредитами. «Білоруські НПЗ самостійно фінансують свої інвестпроекти з використанням як власних коштів, так і банківських кредитів», — підкреслив він.

Нагадаємо, що з ініціативи Міненергоугольпрома і всіх НПЗ України в 2011 р. було проведено спеціальне розслідування щодо імпорту нафтопродуктів, проте Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийшла до висновку про відсутність передумов для введення мит.

  Article "tagged" as:
  Categories: