Україна отримає санкції з боку США через піратство

Апрель 19 16:59 2013

На цей раз Америка хоче покарати Київ за злісне порушення авторських прав.
Україна визнана головною піратської країною в світі. Міжнародний альянс інтелектуальної власності у своєму щорічному звіті назвав її пріоритетною країною, яку Торгова палата США повинна включити в список держав, де систематично порушуються авторські права. Жодна держава не отримувало цей статус з 2006 року.

Найближчим часом країні загрожує виключення з програми підтримки країн, що розвиваються. Це позбавить українських підприємців права на безмитне ввезення товарів в США, пише Комерсант-Україна.

На думку IIPA, Україна — ключовий експортер цифрового піратського контенту в Європі та СНД. Більш того, згідно розслідуванню альянсу, неліцензійне програмне забезпеченням у нашій країні використовують навіть держоргани, серед яких Міністерство внутрішніх справ, Державна податкова служба та прокуратура.

Альянс визнав український уряд найбільшим споживачем нелегального програмного забезпечення (ПО) в країні. В якості підтвердження наводиться такий факт: у бюджеті на 2013 рік на закупівлю ПЗ для держустанов відведено 100 млн грн. Це становить 10-20% від необхідної суми, якщо ПЗ буде ліцензійним. Більш того, уряд вже заявило про плани скорочення навіть цього бюджету.

Проте найбільше в IIPA незадоволені сайтом ex.ua, який, на їхню думку, відповідальний за розповсюдження половини всього нелегального контенту в Україні. При цьому, як переконався альянс в минулому році, держава не може впоратися з ситуацією.

Тепер на підставі рекомендацій IIPA і консультацій з правовласниками Торгова палата США сформує так званий звіт 301. Потрапили в нього країни виключаються з «Загальної системи привілеїв» (GSP) — програми американського уряду з підтримки економічного зростання країн, що розвиваються, в рамках якої в США безмитно ввозиться 3,4 тис. видів товарів із 140 країн. Як вказують в IIPA, завдяки GSP за 11 місяці 2012 року українська продукція на $ 70 млн була ввезена в США безмитно.

Отримання статусу пріоритетної країни робить перспективу застосування санкцій практично вирішеним питанням, вважають експерти.

«Подібний статус IIPA застосовував щодо України в 2001 році. Відразу після цього США виключили країну з програми GSP до 2006 року», — відзначає партнер юридичної фірми «Трайдент» Дмитро Гузій.

Зараз США знову будуть розглядати пропозицію IIPA і після консультацій з українським урядом та правовласниками винесуть вердикт — швидше за все, негативний для України, вважає він.

«Як би ми не намагалися вести переговори, у США тепер є залізний аргумент — вони вже два роки попереджали нас про можливість такого результату», — додає Крайняк.

  Article "tagged" as:
  Categories: