Журнал "Україна"
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Економіка
  • Кримінал
  • Закордоном
  • Суспільство
  • Культура
  • Фото
  • Відео

Перевибори в Раду — стратегія опозиції і влади

19.04.2013admin

Українське суспільство вже починає забувати про те, що Верховна Рада VII скликання працює без п’яти депутатів. У тому сенсі, що депутатські корочки отримали 445 осіб, тоді як Конституція говорить про те, що їх має бути 450. Восени минулого року політики, діаметрально розходилися в поглядах на те, хто переміг в округах № № 94, 132, 194, 197 і 223, були єдині в одному — у березні 2013-го буде повторне голосування. Проте перший місяць весни позаду, а до рівняння додалося ще кілька невідомих.

Розслідування «Експерта» показало, що точної кількості округів, що чекають повторного голосування, а тим більше дати перевиборів, не знають навіть у Центрвиборчкомі. І справа не в грошах.

Віз і нині там

Нове дихання призабутої історії з перевиборами в п’яти скандальних виборчих округах додало затримання в Італії колишнього кандидата від партії «Батьківщина» по виборчому округу № 94 Віктора Романюка. У цьому окрузі, що включає Васильківський та Обухівський райони Київської області, у Романюка виявилася мастита суперниця — Тетяна Засуха. У всіх п’яти округах у кандидатів від партії влади шанси на перемогу «у другому турі» невисокі, так що процес заблокований.

І хоча ще 6 листопада 2012 парламент прийняв постанову, якою рекомендував Центральній виборчій комісії (ЦВК) призначити повторні вибори народних депутатів в одномандатних виборчих округах та забезпечити їх проведення згідно з законом про вибори, через п’ять місяців віз і нині там. Заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера повідомив «Експертові»: «Зараз комісія не здійснює ніякої роботи для проведення повторних виборів у п’яти округах, тому що для цього немає законодавчої підстави. Як тільки Верховна Рада прийме відповідний закон, ми відразу призначимо вибори».

«У цьому випадку ЦВК грає з нормами закону, використовуючи недостатньо чіткі формулювання в законодавстві. Є стаття 104 чинного закону про вибори, чітко регламентує, що рішення про проведення повторних виборів приймає Центральна виборча комісія. Згідно з пунктом 3 статті 104, в такому випадку повторні вибори проводяться в останню неділю 60-денного терміну з дня публікації такого рішення «, — пояснив юрист Тимур Крюков. Виходить, що всі повноваження є. Попросту відомство Володимира Шаповала знайшло правову лазівку — законодавство не встановлює конкретного строку, протягом якого Центрвиборчком зобов’язаний прийняти рішення про проведення повторного волевиявлення.

вибори малюнок

вибори малюнок

ТОВ «Правові інновації»

Тим часом справа не обмежується тільки цими п’ятьма округами. Адже є рішення Вищого адміністративного суду (ВАС) України про припинення депутатських повноважень мажоритарників Павла Балоги та Олександра Домбровського. А значить, треба обрати нових депутатів по округах № 71 (Хустський район, а також частина Тячівського та Іршавського районів Закарпатської області) та № 11 (частина міста Вінниця та Вінницького району однойменної області) відповідно. Навздогін Верховна Рада 22 березня позбавила депутатського мандата Павла Лебедєва, призначеного президентом на посаду міністра оборони. Отже, севастопольський округ № 224 (Балаклавський район, Гагарінський район, частина Ленінського району) не має свого законного представника у вищому законодавчому органі країни.

Відповідно до Закону «Про вибори народних депутатів України», ЦВК протягом місяця після оголошення округу вакантним приймає рішення про призначення дати виборів. У свою чергу дострокове голосування має відбутися у двомісячний термін, тобто не пізніше 22 червня 2013 року. Проте депутати Домбровський і Балога, незважаючи на рішення ВАС, як і раніше числяться в списку діючих депутатів на сайті Верховної Ради, відвідують засідання парламенту, голосують за закони і постанови. При цьому виникла правова колізія — якщо Балога та Домбровський зберегли мандат, то чому без рішення Верховної Ради було анульовано мандат Сергія Власенка і зареєстрований депутатом наступний кандидат за списком партії «Батьківщина» Роман Стаднійчук?

У лютому цього року Володимир Шаповал на зустрічі з американськими та польськими дипломатами заявив, що ЦВК не може призначити перевибори у п’яти мажоритарних округах через прогалини в законі про вибори депутатів. А також щиросердно зізнався, що комісія не знає, що робити з рішенням ВАС про припинення повноважень Домбровського і Балоги, додавши, що перелік підстав дострокового припинення повноважень народного депутата викладений у ст. 81 Основного Закону, і він не передбачає можливості їх доповнення за допомогою судових рішень.

Ахіллесова бізнес-п’ята

Тему перевиборів не форсує ні влада, ні опозиція. Випадок із затриманням Романюка в Італії швидше пов’язаний з бізнесом, а не з чистою політикою. Адже опозиціонер має свої інтереси на фармацевтичному заводі «Індар», що випускає більше 60% українського інсуліну. До 2008 року 70,7% акцій підприємства належали державі в особі Державної акціонерної компанії «Укрмедпром», проте потім пакет був придбаний офшорною компанією Storke Holdings Limited (Беліз). Попереднє керівництво в якості контрходи передало майно та інтелектуальну власність фірмі ТОВ «Трудовий колектив» Індар «», яке в той час якраз очолював Романюк. Ще три роки нові власники та попереднє керівництво боролися в суді, поки в ніч на 8 липня 2011 представники нового власника за підтримки «Беркута» силоміць не пройшли на територію заводу.

Слідче управління Головного управління МВС України в Києві 7 лютого 2013 оголосило колишнього кандидата по округу № 94 в міжнародний розшук за звинуваченням у перевищенні службових повноважень і розкраданні державної власності на суму близько 40 млн гривень під час роботи заступником голови правління ЗАТ «Індар». Реагуючи на інформацію МВС України, поліція Італії 22 березня затримали Романюка, але 29-го числа суд Мілана ухвалив звільнити його з-під варти, зобов’язавши тільки щотижня відмічатися в поліції.

Втім, випадок з Романюком — не поодинокий. Аркадій Корнацький, ще один колишній кандидат від партії «Батьківщина» по іншому проблемному окрузі № 132 (Первомайськ, а також Арбузинський, Братський, Врадіївський, Кривоозерський та Первомайський райони Миколаївської області) теж виїхав за кордон, звинувачуючи в свій від’їзд обласні влади, які нібито намагаються довести його фірму до банкрутства. Як стверджує Корнацький у зверненні від імені своєї організації «Селянський фронт», в першу чергу — шляхом захоплення належних йому земельних наділів на підставі сфальсифікованих держактів та договорів оренди.

Причому втеча за кордон головних кандидатів у проблемних округах влаштовує не тільки влада, а й кандидатів, які сильно вклалися в минулі вибори, проте програли їх. Досить згадати Олександра Третьякова, Віктора Пилипишина, Олеся Довгого. Вимушена еміграція фаворитів в округах вигідна і опозиції. Адже вибори показали, що в Центральній Україні якісно працює бренд-ефект, коли кандидат від партії «Батьківщина» або УДАР автоматично отримував фору у вигляді симпатій виборців у порівнянні з кандидатом-регіоналом або навіть багатим самовисуванцем. (У свою чергу, на сході країни і в Криму ситуація була діаметрально протилежною — виборці готові були голосувати за кого завгодно, лише б він представляв Партію регіонів.). А у прихильників Тимошенко і Кличко ще багато охочих потрапити до парламенту.

Похожие статьи

Янукович піде у відставку — думка

09.03.2013admin

Свежие записи

  • Вантажники Тернопіль — переїзд недорого
  • Команда адвокатів в Україні
  • Вантажники для переїзду
  • Как найти профессиональное детективное агентство?
  • STATUS VIZA – Иван Настюк отзыв про работу в Польше
  • Віктор Скаршевский: економіка падає, зростання немає
  • Харків стає українським
  • Як замовити міжкімнатні двері? Поради
  • Евакуатор Рівне, поради евакуації автомобіля
  • Як доглядати еустому? Поради з теплиці
  • Курс гривні — прогноз на листопад 2016 року
  • Компанія Грін-Агро в харчовій промисловості
  • Косметолог Рівне, природня краса та лікування шкіри
  • Видобуток вапна негашеного та його транспортування
  • Практика йоги, что нужно знать
  • Прогноз курсу гривні на жовтень — думки банкірів
  • Байден покарав президента Порошенко — Балашов
  • Электронный бу тахеометр — прибор для геодезии
  • Кіпр як країна для інвестицій та бізнесу
  • Могут ли дружить женщина и мужчина — психолог хмельницкий
Партнери в місті Тернопіль:
створення сайту в Тернополі, розробка сайтів Тернопіль за 1000 гривень.

Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.

  • Про нас
  • Контакти