Бензин Паливо
Детонація
Найпоширенішим ознакою поганого бензину є детонаційні стуки. За словами автослюсарів, в 80% випадків вони виникають саме внаслідок невдалої заправки. Їх поява зазвичай пов’язане з використанням бензину, що має октанове число нижче ніж треба.
Оскільки подібний симптом може бути викликаний також дефектами в системі запалювання, для того щоб переконатися в правильності діагнозу, має сенс ретельно перевірити функціонування системи запалювання. Якщо воно в порядку — напевно причина в паливі.
Знос свічок запалювання
Другим за частотою проявом підробленого бензину стає передчасний вихід з ладу свічок запалювання. Найбільше подібним несправностям схильні європейські та американські авто.
Як правило, в цьому випадку клієнт звертається в сервіс зі стандартними скаргами, що свідчать про перебої у функціонуванні одного (рідше — кількох) циліндрів: нерівна робота двигуна, «рвані» холості ривки, у тому числі при русі з постійною швидкістю, поганий пуск і підвищений витрата палива.
Хоча причин, що викликали швидке «вмирання» свічок, може бути маса, після зняття дефектної деталі діагностувати неякісний бензин не варто праці: вона буде покрита рівним нагаром червоного кольору — явною ознака достатку заліза в паливі. Причому пошкодженої зазвичай виявляється не тільки перестала працювати свічка, а й всі інші: на них так само буде видно червонуватий наліт. Іноді при занадто довгій їзді на поганому бензині залишаються ще і сліди детонаційної ерозії на електродах — вона виглядає так, як ніби їх з’їла іржа, поверхня контактів стає нерівною і шорсткою на дотик.
Дефекти екологічної системи
Третім за поширеністю дефектом, викликаним заливкою сурогату, стає відмова екологічної системи автомобіля, в першу чергу лямбда-зона — датчика, контролюючого кількість кисню вихлопних газах.Даже якщо деталі екосистеми зуміють витримати вплив хімічних складових присадок, їх висока концентрація у вихлопних газах може викликати некоректну роботу автомобіля.
Виглядає це так: машина починає «захлинатися» при різких розгонах. Проте перевірка показує, що все справно: і вузли, пов’язані з подачею палива, і система запалювання.
Причина дивної поведінки машини полягає в тому, що датчик, контролюючий вміст кисню у вихлопах автомобіля, реагує на потрапляння в них сторонніх складових, які виникають при згорянні неякісного палива. Як наслідок, на контролер передається сигнал знизити вміст бензину і суміші. Що, власне, той і робить. В результаті, автомобіль в умовах швидкого розгону або на крутому підйомі відчуває гостре паливне голодування.
Знайте особливості поведінки свого авто і намагайтеся заправлятися тільки на перевірених АЗС!
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.