Церква Митрополит Володимир
Що стосується єдиної Помісної Церкви в Україні, то ми вважаємо, що це ідея — непогана. Рано чи пізно ми віримо, що православ’я на Україні буде єдиним, але нічого себе обманювати і тішити: це буде зробити не так просто і не так скоро.
Ми не проти того, щоб була єдина Православна Церква. Але потрібно, щоб це була Церква законна канонічна, яка буде визнана всіма Православними Церквами. Сьогодні є таке бажання, але немає механізму цього. Політики пропонують щось на зразок загального собору: усіх зібрати, шапки білі з керівників зняти, та й об’єднати всіх. Це поверхневе вирішення питання. Так можуть міркувати люди, які не знають ні канонів Церкви, ні її природи, ні її можливостей.
Так, розкол на Україні — це велика рана на тілі Церкви. Але ми віримо, що там, де людина не може, Бог зможе. Ми бажаємо єдності православ’я «.
Який взяв участь у бесіді з журналістами Високопреосвященніший Агафангел заявив, що «… церква не знає терміну» об’єднання «для розкольників і єретиків. У нас є термін» приєднання «. Українська Православна Церква в особі її Предстоятеля давно готова до того, що ті, хто вчинили гріх розколу, повинні принести покаяння, для того, щоб бути прийнятими в нашу церкву. Двері нашої церкви завжди розкриті і ми чекаємо тих чад, які заблукали.
Звичайно, винуватцем цих бід став лжепатріарха Філарет, який не тільки позбавлений всіх ступенів священства, але і відданий анафемі 135-ю єпископами Російської Православної Церкви, членом якої він складався. І, що стосується цього питання — створення Української Православної Церкви — то вона є ця церква. Це наша Українська Православна Церква. Але з вини деяких політиків, рухівців були створені ніким не визнані так звані церкви «українська православна церква Київського патріархату». А раз вони ніким не визнані, то і вирішувати з ними треба легко: бо їх не визнає і більшість православного народу України їх треба скасувати. І тоді залишиться тільки одна Помісна канонічна Церква, яка веде початку від Христа через апостолів, яка здійснює свою нелегку місію, маючи величезний авторитет серед православних помісних церков. Ця церква в даний час налічує більше 8400 парафій, 120 монастирів, 5 духовних семінарій, Київську духовну академію, десятки духовних училищ.
Хто має дарувати автономію або автокефалію? Ви вже знаєте, що Російська Православна Церква надала автокефалію Американської православної церкви, а Японської — автономію. Однак Константинопольський патріархат, який претендує на територію України, Естонії та Сербії досі не визнав ці Церкви. Так що це питання складне, делікатний, і він вимагає часу «.
Відповідаючи на питання про втручання Константинопольського патріарха у справи Української Церкви, митрополит Володимир підкреслив: «Наше ставлення було висловлено вже 27 липня, коли в Києво-Печерській лаврі відбувся Архієрейський Собор Української Православної Церкви, де було прийнято звернення до Вселенського патріарха Варфоломія, який йде в диптиху першим по праву честі так, як колись було прийнято у зв’язку з процвітанням Візантії. Ми просили Вселенського патріарха не втручатися в проблеми України, тому що це — внутрішня справа самих православних українців. Він тоді образився на цей лист, але, здається, у нього що не відпало бажання втручатися у вирішення долі Церкви в Україні. Це було б вкрай небажано, оскільки є приклад Естонії, де втручання Вселенського Патріарха викликало розкол церкви. Він поставив на частину парафій свого митрополита без дозволу на це Патріарха Алексія, в канонічному управлінні якого є вся територія Естонії «.
В ході прес-конференції було порушено і проблема, пов’язана з прийнятою нещодавно на Архієрейському Соборі соціальною доктриною розвитку Церкви. Журналістів цікавило: наскільки вона буде сприяти розвитку відносин між усіма гілками влади і Церквою.
Предстоятель УПЦ митрополит Володимир заявив, що «… такий документ мав з’явитися вже давно. Але не так просто це було зробити: кілька років над ним працювала спеціальна комісія із залученням фахівців — церковних діячів, видатних богословів, політиків, юристів. Доктрина повинна спрацювати, так як в ній містяться відповіді на багато питань. Деякі критикують цей документ, вважаючи, що таким чином Церква віддає себе під початок державної влади. Такої небезпеки ми не бачимо. Принаймні впровадження доктрини в життя, це внесе багато позитивного «.
На брифінгу прозвучала репліка про те, що останнім часом на екранах телевізорів і в пресі все частіше можна бачити різного роду зарубіжних проповідників. Пресу цікавило: чому наша Церква поступилася цю нішу сектантам і інославних?
Владика Володимир підкреслив, що наша Церква не діяла і не діє. «Але є тут проблеми. Наприклад, західні проповідники — великі фахівці в галузі соціального служіння. Ми ж цього були позбавлені всі роки радянської влади, коли священик міг тільки здійснювати треби, та й то, не виходячи зі стін храму. Тому нам зараз потрібні кадри , особливо в області проповідництва і катехизації. Ми їх готуємо. Священикам важко займатися парафіяльними школами, так як це збігається з суботніми і недільними службами. Цим повинні займатися люди, які закінчують курси.
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.