Імпортні товари
Напевно, багато хто помічав таку закономірність. Пиво за кордоном смачніше, машини дешевші, асортимент одягу більше. І це далеко не наше горезвісне «добре там, де нас немає». Експерти запевняють, що претензії цілком обгрунтовані. Але винен у цьому не всесвітній змова, як вважають багато громадян, а маленький ринок збуту та відсутність платоспроможного середнього класу.
Заокеанський парадокс
Одна моя знайома регулярно літає у відрядження в США і повертається звідти з повними валізами брендових речей. За її твердженням, ціни в тому ж Нью-Йорку нижче, ніж на якому-небудь нашому ринку.
— Стоковий магазин «21 століття» недалеко від підірваних терористами будівель Всесвітнього торгового центру знають більшість наших співгромадян, хто регулярно відвідує Нью-Йорк, — розповідає моя співрозмовниця Катерина. — Тут продаються речі з минулих колекцій таких брендів, як «Готьє», «Вів’єн Вествуд», «Пол Сміт» та інших. Ви можете купити модний гаманець за 10 доларів або шкіряну сумку за 20-30 баксів. Діловий костюм за 200 доларів або пару взуття за 50-70 доларів, яка у нас буде коштувати в п’ять разів дорожче. Але оскільки речі з минулих колекцій, вони перестали продаватися в США. Якось купивши сумку в цьому магазині, по дорозі додому я побачила її ж у Відні в три рази дорожче — там вона продавалася в новій колекції.
Те, що в Америці долар коштує набагато дорожче, ніж в інших країнах — відомо давно. Навіть ходить жарт, що власники друкарського верстата спеціально роблять послаблення для своїх громадян за рахунок покупців з усього світу. Особливо злять європейських покупців заокеанські ціни на автомобілі і бензин.
Ринок, логістика та підтримка
У чому ж справа? Чому один і той же товар коштує по-різному в США, Європі та Україні? Що це — всесвітній змову проти країн СНД або реальна економічна ситуація?
Експерти кажуть, що виною всьому величезний ринок збуту, який представляють із себе США і Європа. Адже саме в цих країнах живе переважна більшість представників так званого «золотого мільярда».
— У США та Європі покупці мають достатньо коштів для того, щоб купувати товари, які у нас вважаються дорогими, — говорить економіст Олександр Охріменко. — Адже одяг, яку людина купить в тій же Англії чи Америці, все одно не по кишені більшості українців. Ось і виходить, що тут ці товари продаються в порівняно невеликих кількостях, а за кордоном торговельні мережі працюють за рахунок обороту. Їм часто вигідно навіть віддати Друга річ в подарунок до першої, ніж тримати її на полиці непроданої. Адже вони знають, що покупець прийде до них через місяць за сезонними обновками. Наша основна проблема в тому, що в Україну завозять або дешеву китайську продукцію, або дорогі імпортні бренди. У нас не зайнята ніша для середнього класу. Можливо, з часом українська промисловість зможе налагодити випуск якісної і недорогої продукції за доступними цінами.
Ще однією причиною низьких цін експерт називає протекціонізм з боку держав. У тій же Європі французький уряд буде матеріально підтримувати свого фермера, який продає товар за доступною ціною, щоб він продавався, наприклад, краще польського.
Не варто забувати ще й про витрати на логістику. Наприклад, побутова техніка та електроніка у нашу країну доставляється порівняно невеликими партіями, але вже з Європи, що збільшує витрати. А в США ті ж товари приходять безпосередньо і великими партіями — звідси й різниця в цінах.
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.