Блохін фото
В старих версіях гри FIFA в режимі «Кар’єра тренера» є фішка під назвою «інтерв’ю» — в залежності від відповідей наставника команди до нього змінюється ставлення вболівальників і керівництва клубу. На жаль, різноманітність запитань і відповідей у грі було приблизно таке ж, як у післяматчевих коментарях чемпіонату України, тому фішка швидко перетворилася на узаконений чит — на третій день будь-який гравець пам’ятав, які відповіді приносять плюс в карму і додають любові фанатів та поваги президентів. Тому своїми жвавими відповідями на плаву тренер у грі міг триматися як завгодно довго, без наслідків перекладаючи, наприклад, мадридський «Реал» в Сегунду.
Дивлячись на те, що відбувається навколо Блохіна, мені здається, наставник киян зумів знайти цей баг і в реальному житті — по-іншому, з будь-яких раціональних позицій я не можу пояснити той всенародний вболівальницький «одобрямс», який висловлюється Олегу Володимировичу в будь-якій ситуації. Кинута збірна, погана гра, ураження майже у всіх важливих матчах, виліт від посереднього «Бордо» — усього у вболівальників знаходиться пояснення. Між тим, якщо за Сьоміна відставання від «Шахтаря» становило шість очок, то при Блохіна — вже 19, причому незрозуміло, межа Чи це.
Терміни настання «світлого майбутнього» все відсуваються — первинна версія говорила про те, що команда повинна була почати грати після зимової перерви, нова версія повідомляє, що «Динамо» засяє влітку — але це нікого не бентежить. У своєму прагненні знайти чорну кішку, якої немає, тобто побачити проблиски майбутньої чемпіонської гри в «бий-біжи», уболівальники «Динамо» схожі на який випив лікаря, помилково намагається намацати пульс у манекена замість пацієнта.
«Динамо» і Блохін в недільному «Олімпійському» показали все, що малося на ігровому і тренерському загашнику. Відрізками команда грала дуже добре, біда в тому, що ці відрізки виникали не завдяки поставленої грі і класу, а завдяки накачуванні. У неділю «Шахтар» вийшов на поле грати у футбол, тоді як «Динамо» — перемагати або вмирати. Це була дуже накручена, дуже заведена команда — звідси дикі стрибки в ноги купа жовтих карток на початку матчу. Класні команди так не грають, класні команди не можуть залежати від куражу, особливо коли мова йде про боротьбу на довгій дистанції. Вже в наступному турі киянам буде дуже складно виграти у «Карпат» — надто багато сил і емоцій футболісти витратили на зустріч з «Шахтарем». У грі «Динамо» було видно всі (настрій, бажання, самовіддача, пресинг), крім поставленої гри. Навіть моменти, які мали господарі в атаці, народжені з хаосу.
Важко уявити, як Блохін збирається в наступному сезоні боротиметься за чемпіонство, якщо в матчі з головним суперником він вирішує перемагати не за рахунок тактики, а за рахунок настрою. Важко уявити, як команда зможе пройти всю дистанцію чемпіонату з Блохіним і не перегоріти через постійну накачування в роздягальні. Тренера до неї вдаються зазвичай в крайніх випадках, коли потрібно повністю переламати матч, а замінами це зробити не виходить. Але в неділю я вперше побачив настільки заведених футболістів, і впевнений, що доводити своїх гравців до такого стану не можна — вони просто не витримають. Яким би ти не був мотиватором, до цієї самої мотивації можна вдаватися, коли інші засоби вичерпані. Блохін, мабуть, виходив з того, що крім накачування інших засобів у нього не було.
Але вони були.
Прискіпливий аналіз гри на UA-Футбол незабаром з’явиться, я ж зупинюся на моменті, який зробив рахунок всієї гри. Пам’ятаєте епізод, коли Тайсон пробив у поперечину? Що йому передувало? Пас на фланг, забігання Едуардо і простріл у центр. Сьогодні це сама типова комбінація «Шахтаря» в атаці — фланговий прохід з пасом під удар в район 11-метрової. Таких голів «гірники» в цьому сезоні наколотили щонайменше два десятки, саме такі голи обидва рази забивав Мхітарян і міг забивати Тайсон. Де був тренерський штаб «Динамо», чому перед грою або хоча б після першого тайму не придумав, як закривати гостям цю лазівку, щонайочевиднішу? Цей матч програли насамперед Блохін, Баль і Михайличенко. І тільки потім футболісти. Які зробили все, що могли.
Якщо в кінці своєї «динамівської» кар’єри Сьомін залишався втомленим, розтрата енергії і за великим рахунком поганим, але все ж тренером, то Блохін цим тренером не виглядає досі. Сьомін в минулому році двічі розкотив «Дніпро» із загальним рахунком 6:0, спокійно на контратаках переграв «Металіст». Без усяких накачувань і витріщеними очима. Блохін цим же командам впевнено програв. «Шахтареві» обидва тренери програли обидва рази без шансів — так що не зрозуміло, навіщо було городити весь цей город з перестановками.
Власне, це історія не про те, потрібно чи не потрібно було звільняти Сьоміна, це історія про те, чому ні в якому разі не можна було призначати Блохіна. Але Ігор Суркіс знову пішов по шляху найменшого опору, вибравши новим тренером того, хто максимально зміг би догодити динамівської публіці. Втім, ще подивимося, чи надовго уболівальників вистачить. На тлі гри при Блохіні «руїни», залишені «папередніком», скоро будуть здаватися райськими кущами.
То можливо Блохіну краще піти?
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.