Інсайдер допоміг Ахметову вивести гроші з кіпрського банку

Апрель 04 09:11 2013

Ахметов

Ахметов

Структури, пов’язані з підприємцем Рінатом Ахметовим, на початку березня встигли забрати гроші з звалився кіпрського банку Laiki. У кіпрському банку лежали 30 млн євро.

За даними опозиційного кіпрського видання Haravghi, настільки вдалий збіг обставин забезпечило співпрацю структур українського бізнесмена з юридичним бюро, в якому працює Ельза Люціус — дочка президента Кіпру Нікоса Анастасіадіс.

Підозрілими оглядачі видання вважають і проведення за рахунками кіпрських підприємців Антіса і Каті Люціус. 3 і 4 березня вони забрали вклади на 6 млн євро. А 12 і 13 березня вони закрили рахунки в Laiki на 21 млн євро. Ельза Анастасіадіс — дружина Янос Луціуса, сина подружньої пари підприємців.

Нікос Анастасіадіс заперечує підозри в корупції та наполягає на проведенні розслідування, яке доручено трьом суддям Верховного суду Кіпру. Протягом трьох місяців спеціальний суддівський комітет повинен представити звіт в генпрокуратуру. За словами Анастасіадіс, для нього, членів його сім’ї та співробітників пов’язаної з ним юридичної фірми винятків не буде.

Також під підозру видання потрапили дії глави російського Газпромбанку Андрія Акімова і більше 100 компаній і приватних вкладників. Протягом двох тижнів з рахунків вивели близько 500 млн євро.

Нагадаємо, центробанк Кіпру готує проект реорганізації другого за величиною банку — Laiki (Cyprus Popular Bank). Великі вкладники Laiki, можливо, втратять 80% коштів, що знаходяться на депозитних рахунках, а що залишилися 20% можна буде отримати протягом кількох років. План також передбачає ліквідацію банку Laiki. При цьому його застраховані депозити (до 100 тис. євро) і «хороші активи» будуть передані в Bank of Cyprus.

  Categories: