Влада не випускатиме громадян закордон через старі борги

Март 29 11:09 2013

Перетин кордону (ФОТО)

Перетин кордону (ФОТО)

Українська влада має повне право заборонити виїзд громадянам закордон у разі наявності боргів.
– Статтею 6 Закону України «Про порядок виїзду та в’їзду в Україну громадян України» визначено підстави тимчасової відмови у виїзді за кордон, зокрема, якщо є борги з виплати аліментів, не виконуються договірні чи інші зобов’язання; боржник ухиляється від виконання судових рішень або рішень інших органів (посадової особи), подано до суду цивільний позов, – зазначив заступник начальника Управління державної виконавчої служби головного управління юстиції.

До того ж суд може прийняти рішення про вилучення паспорта (для громадян України – це дипломатичний паспорт, службовий паспорт, паспорт громадянина України, посвідчення особи моряка або посвідчення члена екіпажу; для іноземних громадян та осіб без громадянства – паспортний документ, що підтверджує громадянство іноземця або посвідчує особу без громадянства), додає фахівець.

Винесена судом ухвала про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон направляється до адміністрації Державної прикордонної служби України й інформація про нього заноситься до бази даних Держприкордонслужби.

Варто знати, що рішення про тимчасову заборону у праві покинути межі України (як фізичної, так і юридичної особи – керівника фірми) суд розглядає негайно без виклику чи повідомлення сторін та інших зацікавлених осіб за участю державного виконавця.

Обмеження права виїзду за кордон носить тимчасовий характер і діє до виконання рішення суду. Після чого держвиконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження і у триденний термін надсилає до адміністрації Держприкордонслужби, яка знімає боржника з контролю.

Декому може здатись, що простим вирішенням проблеми у разі заборони йому виїзду за кордон є зміна імені та прізвища. Але законом передбачено порядок такої зміни, де вказано, що органи РАЦСу подають до органів внутрішніх справ інформацію про особу, яка хоче змінити ім’я. Органи внутрішніх справ здійснюють перевірку такої особи для запобігання можливості використання зміни прізвища, імені, по батькові з метою ухилення від слідства, суду, виплати аліментів та в інших корисливих цілях. Тому таким шляхом обійти закон у боржника не вийде.

  Article "tagged" as:
  Categories: