Укрпошта замовила найдорожчий сайт в історії України

Март 28 08:26 2013

Державне підприємство «Укрпошта» відмовилося від версії сайту, на розкручування якого витратило в 2011 році 1 млн грн., і замовило розробку нової веб-сторінки ще за 500 тис. грн.

При цьому новий сайт експерти оцінюють максимум в 20 тис. грн.

Протягом трьох місяців 2011 року макіївська фірма «Експертцентр-М» повинна була забезпечити щомісячно 16000 переходів на сайт «Укрпошти» з головних пошукових систем і соціальних мереж. Фірма отримала за це 993 тис. грн. Тобто один клік користувача коштував держпідприємству 20 грн. При цьому базова вартість такого переходу в інтернеті становить 8 коп.

«Таке замовлення коштував би у межах кількох тисяч гривень. Мова ніяк не йде про мільйони», — вважає директор компанії по просуванню сайтів Артем Орлянський.

Всі доходи держпідприємства 2011 склали 26 млн грн. З них 1 млн — на розкрутку веб-сторінки.

У свою чергу, Міністерство економічного розвитку і торгівлі замовило «розширення» і «належне функціонування» Єдиного порталу адмінпослуг за 450 тис. грн. За справу взявся Державний науково-дослідний інститут інформатизації та моделювання економіки, який розробляв цей сайт. При цьому опитані журналістами співробітники ІТ-індустрії з подивом відзначали, що сайт — копія Windows 8.

Завершити роботи по наповненню сайту планували до середини грудня минулого року. Однак портал досі «знаходиться в процесі розробки і тестування». Втім, журналістам у міністерстві повідомили, що 450 тис. грн. — Це ще не остаточна сума. «450 тисяч — це тільки початок для такої масштабної роботи. Ще раз хочу нагадати: інші країни на створення подібних порталів витрачали сотні мільйонів, щоб сайт був зручним для громадян відповідної держави », — розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта.

  Article "tagged" as:
  Categories: