Трамвай Київ
Новий трисекційний трамвайний потяг довжиною 31 м зможе вмістити до 300 пасажирів. Він дещо досконаліший від свого попередника — моделі Т-3UА-3, відомої серед киян як “Каштан”. Зокрема бежево-зелений потяг матиме сучасний дизайн та буде обладнаний системою кондиціонування повітря для пасажирів і водія.
Салон трамвайного вагону укомплектовано зручними м’якими сидіннями, електронною системою інформування пасажирів (у тому числі й тих, що мають вади зору) про маршрут та зупинки з використанням монітора та електронного мовного інформатора.
Також вагони обладнані системою відеонагляду, що дозволить водію бачити і майданчики зупинок біля дверей, і вхідні двері, і стан салону, що підвищує рівень безпеки трамвайного сполучення.
Головна особливість нової розробки — близько 45 % низької підлоги у вагонах. Такий показник — найвищий серед вагонів вітчизняного виробництва. “Три входи в трамвай матимуть на 40—45 % підлогу низького рівня, що прискорить вихід і вхід пасажирів до вагону та зекономить близько 8—10 % простою на зупинках”,— розповів “Хрещатику” головний інженер КП “Київпастранс” Юрій Бомбандьоров.
За його словами, трамвай матиме вдосконалену гальмівну систему та осучаснену електронну систему управління тягою, що дозволить зберігати до 40 % електроенергії у порівнянні зі старим рухомим складом та забезпечить надійність і плавність динамічних характеристик нового трамваю.
Для людей з особливими потребами та мам з колясками тут зроблені відкидні рампи.
Поки всі три частини потяга комплектують окремо. Паралельно інженери працюють над “мозком” трамвая — збирають електроніку, адже щоб він поїхав, його треба начинити кабелями та великою кількістю схем управління. Зауважимо, для комплектації трамвайного потягу використовують здебільшого українське обладнання.
Коштує така модель майже 10 млн грн, що майже на 2—3 млн менше, ніж європейські аналоги.
Презентувати бежево-зелений трамвай містянам планують у травні — до Дня Києва.
Після цього він пройде випробування і вже влітку почне курсувати на Борщагівській лінії швидкісного трамвая.
Нагадаємо, що ПрАТ “Київський завод електротранспорту” виграло тендер на поставку “Київпастрансу” трисекційного трамвайного вагона.
Варто зазначити, що виробництво власних трамваїв у столиці розпочалося два роки тому за дорученням голови КМДА Олександра Попова. Перший вагон моделі Т-3UА-3 (“Каштан”) було презентовано громадськості в грудні 2011 року. Його довжина становить 15,2 м, він може вмістити 148 пасажирів.
“Ми розпочали виробництво трамваїв два роки тому, аби задовольнити потреби міста в оновленні рухомого складу. В основному КП “Київпастранс” збирає трамваї: ми отримуємо кузов у металоконструкціях, а потім його повністю оздоблюємо, кабіну робимо самі. 80 % усіх необхідних запчастин купуємо в Україні”,— відзначив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко та додав, що на базі КП “Київпастранс” уже виготовлено 6 таких трамвайних вагонів. Наразі вони експлуатуються на лінії швидкісного трамвая на Троєщині.
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.